У Львівській академії мистецтв розгоряється корупційний скандал


Викладача економіки, доцента Александрова Миколу Петровича студенти обвинувачують у масштабному, багаторічному хабарництві та низькому рівні викладання предмету.

Акція розпочалася двадцять шостого жовтня. Учасники розмістили майже у всіх навчальних корпусах наклейки наступного змісту: «Ні хабарям в ЛНАМ!», «Чи знаєш ти, скільки коштує залік з економіки?» і т.п. Наступним кроком протестуючих було письмове звернення студентства до ректора вузу, Бокотея Андрія Андрійовича, з вимогою відсторонити корумпованого викладача від практики у навчальному закладі. (Під час збору підписів студентам різних кафедр завідувачі почали категорично не рекомендувати підписуватися під зверненням і взагалі брати участь в акції.)

Ректор Бокотей прийняв і розглянув звернення, зацікавився побутовими проблемами студентів, відвідав гуртожиток. Після отримання звернення він також пообіцяв наступного ж дня скликати нараду і дати відповідь щодо вимог протестуючих. Ним було підписано наказ про переведення усіх іспитів в академії у письмову форму.

Проте, далі події розвивалися не на користь студентів. Незважаючи на свою обіцянку, пан Бокотей за три наступних дні так і не знайшов часу зустрітися зі студентами. А в п’ятницю відбулася нарада кафедри історії мистецтва, на яку ректор не з’явився. На цю нараду викладачі запросили студентів, що беруть участь в акції. За словами учасників наради, студентів просили змінити свої вимоги, натякали про заяви в прокуратуру за наклеп, добивалися інформації про організаторів акції. Обвинувачуваний викладач зафіксував прізвища присутніх на нараді.

Характерно, що на нараді пан Александров переважно відмовчувався. Його «адвокатом» з запалом виступав викладач правознавства А.Ф.Войнаровський, відмовившись навіть припускати, що свідчення його студентів можуть мати підстави. Пан Войнаровський також прилюдно назвав звернення студентів юридично безграмотним, що не співпадає з думкою інших кваліфікованих юристів.

Постає природнє питання: наскільки справедливими є звинувачення студентів? Можливо, вони просто не хочуть вчитися і намагаються позбутися надто вимогливого викладача? Те, чи справедливі звинувачення проти пана Александрова, звичайно, може встановити тільки неупереджене розслідування. Але, на жаль, наразі такого розслідування проведено не було, або, принаймні, про нього не поінформували учасників акції протесту.

Поза тим, свідчення студентів про хабарництво викладача і його низьку кваліфікацію є масовими — кількість підписів під листом-зверненням, зокрема, перевищує 100. Корупційна практика пана Александрова, за їх словами, є масштабною, добре організованою та з великою дбайливістю захованою від «стороннього» ока.

На користь студентів свідчить також той факт, що пан Александров не вперше стає об’єктом студентського протесту. Розмови про отримання Александровим хабарів точаться у стінах вузу уже багато років. За попереднім місцем його роботи — у коледжі ім. Труша — студенти влаштували схожу акцію, після чого Миколу Петровича було звільнено. Природньо, хабарництво не фігурує в офіційній причині звільнення, але, як стверджують студенти коледжу, тоді воно воно теж було основною проблемою. Також варте уваги, що минулого року студенти того ж-таки ЛНАМу уже намагалися усунути Александрова за цими самими звинуваченнями.

Учасники акції переконують, що їм небайдужа репутація їхнього вузу, тому вони прагнули ефективно залагодити проблему, не «виносячи сміття» за межі Академії. Однак, позиція адміністрації вузу та викладацького складу позбавляє їх надії на таке розв’язання ситуації. Студенти, що протестують, поки що не бачать ознак проведення ефективного внутрішнього розслідування, і не відчувають, що їхнє звернення було розглянуто і сприйнято всерйоз. Навпаки, зусилля адміністрації наразі спрямовувалися на деморалізацію учасників акції.

Однак, студенти знають, що часи помінялися і добитися справедливості тепер не так тяжко, як ще два роки тому. Тому вони залишаються активними і не мають наміру залишити справу без результату, а також закликають своїх друзів нічого не боятися.

Майдан-ІНФОРМ нагадує:

Кримінальний кодекс України. Стаття 368. Одержання хабара.

Одержання службовою особою в будь-якому вигляді хабара за виконання чи невиконання в інтересах того, хто дає хабара, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища —

карається штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’яитсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


* * *

Студентів ЛНАМу намагаються залякати!

Студентам, які виступили із звинуваченнями в корупції проти викладача ЛНАМу намагаються закрити рота. Одразу після початку антикорупційної акції у ЛНАМі та оприлюднення інформації про скандал у пресі почався морально-психологічний тиск на студентів, які підписали протестне звернення. Частина викладачів Академії у навчальний час „пресували” студентів, щоб останні відмовилися від своїх слів та відкликали підписи. Деякі студенти бояться репресій, а тому змушені були погодитись на вимоги викладачів.

У середу 16 листопада, під час навчального процесу, грубо порушуючи закон, викладачі Академії (Микола Петрович Александров та Анатолій Францевич Войнаровський) хапали студентів за руку, питали "чи ти давав хабара?" і наполегливо просили підписати документ приблизно такого змісту: „Я особисто хабарів викладачеві не давав і тому відмовляюся від звинувачень у хабарництві”. При цьому студентам дозволяли залишити претензії до викладача в частині неякісного викладання. (Звернення містить кілька основних пунктів, - один із них проти хабарництва, а інший проти неякісного викладання пана Александрова. За усі пункти ставиться один підпис.)

Окрім того, студентам „натякали” про кримінальну відповідальність за поставлений під листом-зверненням підпис. Таким чином їх намагаються залякати. Свідчень про тиск адміністрації ВНЗ на студентів багато. Наприклад, декан факультету образотворчого мистецтва і реставрації пан Янко Тарас Олексійович учора, зустрівши на вулиці студентку 4 курсу спеціальності сакральне мистецтво, примушував її давати пояснення щодо її підпису під листом-зверненням. А пан Александров разом з завідуючим кафедрою кераміки Калішем Анатолієм Йосиповичем в навчальний час прийшли в групу студентів 4 курсу кераміки і вимагали зголоситися тих, хто підписався під листом, після чого публічно читали їм нотації і казали про кримінальну відповідальність. Так само Александров чинив на інших кафедрах. В понеділок пан Войнаровський на лекції з права на потоці 4го курсу наголосив на тому, що заява складена юридично неправильно, що на кожного студента можуть подати заяву в прокуратуру, та іншими словами залякував студентів. Мартинюк Святослав Леонтієвич - завкафедри графіки - також брав участь у залякуванні студентів.

Усі ці факти тиску студенти ЛНАМу надали громадському руху "Спротив". Усі ці факти також стануть надбаннями кримінальної справи. "Спротив" попереджає: утиски прав студентів ЛНАМу обернуться для кожного недобросовісного викладача конкретною кримінальною справою.

P.S. Щоб попередити можливі провокації, студенти ЛНАМу наголошують, що серед ста підписантів листа-звернення немає осіб, що мають проблеми з навчанням, окрім, можливо, невідомих їм нечисленних винятків.

Спротив корупції триває...


Бюро наследства налог на наследство в Украине buronasledstva.com.ua.

Bookmark and Share