Вроцлав в моєму житті !


Кілька слів про місто: красива архітектура, неповторні відреставровані фасади будинків, велика кількість фонтанів та парків і зон для відпочинку, велосипедні доріжки та світлофори, скейтмайданчик і велика кількість костелів. Варто раз побачити, ніж подивитись 100 фотографій.
Програма стажування була насиченою і цікавою, складалася з двох блоків: перший тиждень – ознайомлення з усіма вибраними організаціями, другий – стажування в одній на свій вибір.
Першого дня ми мали змогу побувати у медіа теці – сучасній бібліотеці для молодих осіб віком від 13 до 25 років. Протягом дня її відвідує 1.4 тис. осіб. річний абонемент становить 40 злотих, який дозволяє скористатись послугами Інтернету (12 комп’ютерів), каталогом, літературою і збірками. Дизайн медіа теки створений за очікуваннями потенційних відвідувачів. Є договір з гуртовнями про 30% знижку на продукцію, яка замовляється, враховуючи побажання читачів і слухачів. Там можна знайти книги 2000-2005рр., музичні збірки, фільми, ігри, мультимедіа. На вулиці розташований банкомат, в який цілодобово можна здати касету чи книгу взяту на абонемент. За рік закупили 2тис. збірок і зібрали 50тис.євро. (www.mediateka.biblioteka.wroc.pl)

В інституті післядипломної освіти нас ознайомили з методикою викладання предметів та можливими шляхами вирішення проблемних питань.
Ознайомившись з роботою культурного центру „Замок” ми зрозуміли, що мистецтвом поруч з дітьми займаються й старші особи.

Успішну систему налагодження тісних зв’язків взаєморозуміння між європейськими народами ми побачили у Фундації європейського порозуміння „Крижова”. Там постійно відбуваються різноманітні акції: артистичні курси, графіка, різьба, кераміка, організація конференцій на історичну тематику (польсько-німецькі відносини у ХХ столітті.). На постійно діючій виставці „відкидаючи брехню: з історії анти тоталітарного опору й опозиції ХХст.” Приємно було бачити стенди про Петра Григоренка, В.Стуса, В.Марченка, Л.Лук’яненка, М.Руденка. фундація постійно проводить акції єднання молоді європейських країн.(www.krzyzowa.org.pl).

Заслуговує увагу й товариство відкритої освіти, яке утримує середню школу для дітей, що не могли себе знайти у звичайній школі. Їх девіз: скільки учнів у школі – стільки методів навчання. Там не має стандартних класів, дзвінків, вчительської, а викладають фільм, театр, фотографію, пластику, туризм, рекреацію, спорт. Вона існує вже понад 10 років, зараз там навчається 150 учнів.
Побували і за межами Вроцлава – у повіті Требніца, де могли побачити що це таке місцеве самоврядування.

А також ознайомились з роботою товариства Святого Альберта, яке опікується побутом для бездомних, та центру реабілітації дітей з ураженням мозку Св.Селестина.
Сеймик неповносправних осіб у Вроцлаві є парасолькою для 50 організацій, проводить вишкіл лідерів, комп’ютерні курси, осередок інформації. Має свого віце-президента міста, який пересувається на візку. Реалізація програми „Вроцлав без бар’єрів”, паркування, суспільна просвіта.

На другому тижні я стажувався у Вищій школі служб публічних „АСЕСОР”. (www.asesor.pl). Хотів би відмітити цікавий виклад лекцій без листочка. Побував на курсах „полювання за головами”.
Свою розповідь хотів би завершити словами Брата Роже з Тезе: „Розвиток громади не залежить від однієї особи, як дехто думає, а від нас самих”.Bookmark and Share