На Закарпатті буде свій День студента ?


У четвер голова обласної державної адміністрації Олег Гаваші привітав студентів із їхнім святом, а найкращих відзначив грамотами від ОДА. За його словами, молодь, а саме студенти, – це найактивніша частка суспільства, яка завжди була і буде рушієм усіх процесів.

Виявилося цікаво, оскільки ніхто не виголошував довгих промов, а уся зустріч відбувалася у формі діалогу. Студенти задавали питання, що їх турбують, на які відповідали не тільки представники влади, але й ректори їхніх навчальних закладів, що теж були присутні у залі.
Як з’ясувалося, проблем у студентства чимало, але найбільше їх турбують працевлаштування після закінчення вузу, житло і відсутність їдалень у деяких закладах. Олег Гаваші зазначив, що усі порушені питання обов’язково розглянуть представники обласної адміністрації і зроблять усе можливе, аби наступного року про це навіть не згадували.

Святкувати День українського студента не в листопаді, а у жовтні запропонував голова профбюро історичного факультету УжНУ Андрій Шекета. Це, за його словами, виправдано, адже п’ятнадцять років тому з 2 по 17 жовтня на центральній площі Києва відбулося студентське голодування, відоме як “Революція на граніті”. Учасники акції, не злякавшись Радянської влади і вийшовши на вулиці зі своїми гаслами, дали потужний поштовх проголошенню державної незалежності України. У своїх зверненнях до ректорів вони наголошували на зміні назв вулиць з радянських на українські, на декомунізації та демократизації суспільства, свободі думки й слова. Саме після цього площа Жовтневої революції була перейменована в Майдан Незалежності.

Вислухавши доводи Андрія Шекети, голова облдержадміністрації Олег Гаваші підтримав цю ідею. Присутні проголосували і вирішили, що активісти підготують відповідні документи, які подадуть на затвердження керівництва ОДА, повідомили з прес-служби ОДА.

P.S. від fri.net.ua:

слова Андрія Шекети є зрозумілими, адже він є членом тих молодіжних організацій, які ще в жовтні виступили з ініціативою перенесення святкування Дня Студента, або Дня молоді на 17 жовтня. Про це в це й же ж четвер, знову був поінформований Міністр освіти і науки С.Ніколаєнко на аналогічному круглому столі в стінах МОН представником громадськості - Лесею Башняк.


Bookmark and Share