Побиття й вигнання з готелю у Сваляві п’ятдесятьох студентів із Тернополя покарано не буде ?


Як сказано в постанові про затвердження обвинувального висновку, підписаного заступником прокурора області Іваном Міцодою, основною підставою для ув’язнення обвинуваченого було те, що, перебуваючи на волі, він міг ухилятися від слідства й перешкоджати встановленню істини в кримінальній справі. На даний час досудове слідство завершене, справу передано до суду.

Згідно з висновком комісійної судово-медичної експертизи, у В. Пауля виявлено хронічні захворювання, які потребують тривалого лікування в стаціонарних умовах. Обвинувачений має постійне місце проживання й роботи, на утриманні — двоє неповнолітніх дітей, у ході розслідування давав послідовні правдиві покази й сприяв розкриттю ряду злочинів. Характеризується позитивно, є депутатом Мукачівської районної ради. При розслідуванні кримінальної справи до прокуратури надійшов цілий ряд звернень від громади Мукачівського району — ветеранів війни, лікарів, колективів шкіл та церковних громад — із проханням про звільнення В. Пауля.

Тож у прокуратури тепер є всі підстави для задоволення таких клопотань та звільнення В. Пауля під грошову заставу. Заставу в розмірі 150 тис. грн. внесла дружина В. Пауля, після чого обвинуваченого з СІЗО звільнили.

Нагадаємо, що цей 37-річний, кілька разів судимий кримінальний авторитет працював радником губернатора І. Різака і був чи не найяскравішим доказом тісної змички тодішньої влади з криміналітетом. Після затримання Чалого в листопаді минулого року йому інкримінували близько тридцяти звинувачень, серед яких бандитизм, терористичний акт, масові заворушення і т. ін. Серед найяскравіших епізодів діяльності злочинця та його братків — побиття депутата парламенту Грузії, який був офіційним спостерігачем на виборах президента України, побиття й вигнання з готелю у Сваляві п’ятдесятьох студентів із Тернополя, які приїхали на Закарпаття агітувати за Ющенка, збройний опір міліції під час затримання на стадіоні «Авангард»...

Із правоохоронцями у Чалого були особливі стосунки — будучи радником губернатора, він дозволяв собі називати старших офіцерів «мусорами» чи навіть заліпити ляпаса начальникові райвідділу міліції…

У серпні цього року справа Чалого вже розглядалася в Апеляційному суді Закарпатської області, однак після того, як підсудний заявив, що лише виконував накази свого начальника — Івана Різака, кримінальну справу направили на дорозслідування.

Нагадаємо також, що колишні соратники В. Пауля, котрим інкримінують набагато «легші» злочини (зокрема радник Різака, а заодно родич Медведчука, депутат Мукачівської міськради І. Чубірко, колишній начальник Закарпатської міліції В. Варцаба, колишній помічник Різака В. Дідик), переховуються від правоохоронних органів у Росії.

Очевидно, що звільнення Чалого — не самодіяльність Закарпатської прокуратури, а вказівка з Києва. Так само очевидно, що і звільнення решти звинувачених у спільних із В. Пауля злочинах, які все ще перебувають за гратами (колишній голова Мукачівської РДА В. Дядченко, колишній начальник Мукачівської міської міліції В. Дерновий, колишній перший заст. начальника обласної міліції В. Русин), — тепер лише питання часу.

У оперативників, які займалися розслідуванням справи Чалого, його звільнення викликало шок і обурення…Bookmark and Share