Пилипенко: після приходу нової влади змін у роботі Міністерства не відбулося


Даючи оцінку стану молодіжного руху в Україні, Ольга особливу увага приділяє питанню представництва молодіжних лідерів у державних комісіях. "Мало представників молодіжних організацій у комісіях, що займаються відбором проектів і написанням законодавчих актів. Потрібно залучати більше молоді, лідерів. Виходить, що чиновник править нами. Не він нам служить, а ми під нього повинні підлаштовуватися. Молоді необхідно дати більше повноважень для прийняття життєво важливих рішень по розвитку молодіжного руху".

У теж час молодіжний лідер відзначає, що останнім часом молодіжний рух одержав солідний поштовх до розвитку. "Добре те, що зараз у нас є конкурс проектів, який проводить Міністерство вже два роки підряд".

Рішення найбільш складного для молодіжного руху питання - його єдності, Ольга бачить у створенні молодіжної суспільної колегії. "Наприклад, наша організація входить у НРМОУ. Ми періодично збираємося, у нас є ідеї. Зараз обговорюється ідея молодіжної суспільної колегії при Міністерстві. Ми вже визначили основні моменти її майбутньої роботи".

"Нацраді немає ніякої альтернативи. УНКМО, наприклад, не як себе не зарекомендувало. А Меморандум про об'єднання не діє. В принципі, об'єднання і не повинно бути. Повинен бути деякий Форум молодіжних організацій, на якому б обговорювалися питання міжнародного співробітництва. Нас не приймає Європа тому, що немає такої організації, яка б представляла Україну в міжнародному молодіжному русі" - так молодіжний лідер коментує можливість і необхідність створення єдиної структури в молодіжному русі.

"Загалом , УНКМО і Нацрада повинні бути самостійні. Тільки, необхідна загальна платформа. Це реально, але потрібно знайти взаємовигідні умови, які б влаштували всіх і ми могли б просуватися".

Даючи оцінку діяльності Мінмолодьспорту, Ольга не ховає загальну незадоволеність. "Особливих змін після приходу нової влади не відбулося. У плані організації роботи минула влада була краще. Бюрократизму стало однозначно більше. Часу, наприклад, на підписання умовного проекту ми витрачаємо набагато більше. Дії структур Міністерства не скоординовано. А ми від цього страждаємо. Ми бігаємо з кабінету в кабінет, а нас всюди відсилають. Виходить, що сам процес гальмує всі дії".

Позитивним моментом, лідер "САМ" знаходить те, що "...Павленко постійно декларує спілкування, проводить збори. Не відмовляє молоді, спілкується з нею, "виходить у народ". Хоча, поки усе відбувається на рівні декларацій".

Наостанок, Ольга висловила пару слушних порад молодіжним лідерам. "Я б хотіла, щоб молодіжні лідери більше працювали над нормативними документами. Що б вони існували не тільки на словах, але і вносили свої пропозиції до законів, норм та інструкцій. Тоді б усе лягло на папір і мало основу для ствердження на законодавчому рівні".

Bookmark and Share