Монумент Незалежності вперто тягнуть в Європу


Кінців у каната було два. Хто не хотів на захід, так само, як і їхні опоненти могли взяти синьо-жовті рукавички і тягти Україну в протилежному напрямку. Зрушувати з місця монумент незалежності ніхто насправді не мав наміру. Важливішим для репівців був мистецький бік акції – декларувати свої власні уподобання, закликати інших людей до небайдужості і перевірити їхню реакцію.

Миката Кадан, група "Р.Е.П.":
- По перше відчути, що ми можемо змінювати світ, що ми можемо просто приклавши зусилля у потрібному напрямку змінити дуже принципові речі.

Леся Хомейко, група "Р.Е.П.":
- Дуже порадувала реакція людей, які хапали рукавиці, хапали цю мокру мотузку і тягли, падали на землю. І тягли до останнього. І ми перетягли. Статистика показує, що таки на захід мотузка перетягує.

Серед тих, хто тягнув на захід була і Леся Українка. Так звати пані, що приїхала зі своїм онуком до Києва на святкування річниці помаранчевої революції з Івано-Франківська. Каже: тягнули так, що аж попріли. Такі вподобання пояснює просто, по-господарськи.

Леся Українка, учасниця акції:
- Тягнули ми на захід, до Європи, бо там добре жити. В Європі наші люди, які поїхали туди на заробітки, з великими грошима повертаються, і можуть тут купити. А ми тут нічьо не можем заробити.

Самі репівці у глибині серця вірять, що держави переміщуються. Стара Європа може і мертва, а от Україна мусить рухатися. Символічне перетягування Монумента Незалежності – не остання акція. Цілком можливо, що в майбутньому революційний експериментальний простір візьметься за перетягування континентів.
Bookmark and Share