Молодіжні організації країни об'єднуються


В Україні зареєстровано майже півтори сотні молодіжних організацій різного штибу однак повсякчас мета та функції їхні дублюються, а результати діяльності цих структур не надто помітні. Об'єднати їх для більш ефективної роботи вирішили лідери найпотужніших молодіжних рухів, народні депуати.

Юрій Криворучко, голова Молодіжного Форуму:
- Українська молодь буде мати змогу виступати консолідованою силою і виступати як перед органами державної влади так і демонструвати свою узгоджену позицію перед суспільством.

У Міністерстві сім'ї, молоді та спорту таке злиття лише схвалюють. Кажуть, поява в Україні єдиного молодіжного руху допоможе й у їхній діяльності.

Олександр Ярема, директор департаменту Міністерства сім'ї та молоді:
- Протягом останнього часу було багато конфліктів, напруження в молодіжному середовищі і, нарешті, вони об'єднуються і це є позитив. Тобто вони сіли за круглий стіл і намагаються вести конструктивну розмову, як вони будуть працювати.

Головна мета створення Форуму - інтеграція до європейського молодіжного руху. Раніше, через роздрібленість, організації з України до молодіжного Єврофоруму приймати не хотіли. До новоствореної спілки спілок увійшли й ленінсько-комсомольські організації, вони бачать у об'єднанні свої вигоди але й дружити з Європою не проти.

Серед молодіжних організацій чимало таких, що представляють різноманітні партії - у форумі знайшлося місце для прихильників конкуруючих гравців на політичній арені однак розборок у середині організації, навіть під час виборів, обіцяють не влаштовувати.

Ініціатори об'єднання млодіжних організацій кажуть, що початок виборчої кампанії та створення Форуму - збіг обставин, однак не заперечують, що організація може стати впливовою політичною силою.

Ірина Швайка, Костянтин Мєлєхін, 5 канал


* * *

Криворучко: "не відставати від розвитку життя, а йти в ногу з ним" заявив він Наталці Глаз («Молодіжна правда») коментуючи тенденції сучасного молодіжного руху.

Юрій Зеновійович очолює ВМГО «Молода Україна» і припартійну молодіжну організацію Народного руху України – «Молодий Народний рух». Також він є співголовою Світового конгресу українських молодіжних організацій, очолює Західноукраїнський молодіжний конгрес.

«Наразі молодіжний рух перебуває на такому етапі, коли у ньому починають проявлятися нові якості, і як учасники процесу ми маємо сьогодні проаналізувати ситуацію і знайти оптимальний шлях, аби не відставати від розвитку життя, а йти в ногу з ним».

Пан Юрій вважає, що молодіжним організаціям треба шукати точки порозуміння та знаходити їх, і коментує ідею об’єднання більшості молодіжних організацій на єдиній платформі:

«Мені не віриться, що ця платформа буде тотальною, і охопить усі молодіжні структури, бо це ненормально, неприродно. Зрештою, ми не маємо жодного прецеденту у світі, за винятком тоталітарних суспільств, де організації були об’єднані не в результаті власної волі і бажання, а в результаті примусу».

«Сьогодні нам треба шукати точки порозуміння, і запропонувати організаціям такий формат стосунків, щоб вони відчули інтерес і доцільність перебування у цій структурі. Наше завдання полягає в тому, щоб, зробивши належну оцінку стану речей у молодіжній політиці, віднайти механізм найоптимальнішого використання енергії на належній конструктивній основі».

«Ні для кого не секрет, – розповідає народний депутат, – що попередня формула стосунків між Національною радою та УНКМО зайшла у своєрідний кут. Те, що свого часу розпочиналося як добрі наміри і широкими верствами населення сприймалося дуже позитивно, з оптимізмом, – на сьогодні вже «набило оскомину». Враховуючи те, що в середовищі молодіжних організацій визрівають думки про доцільність утворення нової асоціації, нової структури, яка б надала можливість у нових суспільно-політичних умовах знайти адекватну форму самовираження, потрібно зрозуміти, які дії будуть найбільш прийнятними у сьогоднішній ситуації. Оскільки консультації з цього приводу вже відбуваються, такі ідеї уже віднаходять своє місце у душах людей, то, напевне, і виникне формула, що надасть можливість це організувати».

Юрій Зеновійович зазначає, що значною мірою сьогоднішнє молоде покоління переймається моментом самоідентифікації.

«Молоді люди показали, що для них є важливим. Бо те, що відбувалося на Майдані минулого року, значною мірою було пов’язано з присутністю величезної кількості молодих людей, які декларували свою життєву позицію і довели свою громадську активність».

Пан Юрій бачить серед молодих людей дуже високий рівень активності і бажання змінити ситуацію на краще: «Коли ми говоримо про тенденцію, яка спостерігається в українському суспільстві протягом останніх 15 років, то можна помітити однозначний прогрес: все суспільство оздоровлюється, а молодь у цьому процесі посідає найпершу позицію. Події на Майдані чітко показали, що одним із базових моментів було питання про національну самоідентифікацію. Тобто стояло питання між українським і антиукраїнським шляхом розвитку. Приємно, що український шлях розвитку переміг".

"Безумовно, молоді люди показали, що вони хочуть жити в абсолютно іншій державі, ніж та, яка була протягом останніх 70 років чи протягом останніх 15 років, - підбиває підсумки пан Юрій. - Молодь продемонструвала, що вона має уявлення про ту ідеальну державу завтрашнього дня, у якій би хотіла жити. І параметри тієї ідеальної держави певною мірою є тотожними популярній сьогодні концепції цивілізованої, відкритої, демократичної країни. Себто, молоді люди хочуть бачити рівність усіх громадян перед законом; вони хочуть бачити суспільство, де не буде принижуватися людська гідність; суспільство, де громадянин буде пошанований іншим громадянином і суспільством в цілому».

* * *

Криворучко Юрій Зеновійович
Рік народження: 1966
Народний депутат України 3 та 4 скликання

Партійність (на момент виборів): Народний рух України
Освіта: Вища, у 1989 р. закінчив Львівський медичний інститут, у 1998 р. – Львівський державний університет ім. І.Франка, юридичний факультет
Комітет: Комітет з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку
Посада в комітеті: Секретар Комітету
Фракція: НРУ
Нагороджений орденом "За заслуги" III ст. (06.1999 р.)

P.S.
Членами новоутвореної спілки стали:
- УНКМО (Український Національний Комітет Молодіжних Організацій);
Коаліція "Молодь обирає - Януковича";
- НРМОУ (Національна рада молодіжних організацій України);
Союз Лівої Молоді;
- УСМО (Українська спілка молодіжних організацій);
- Асоціація молодіжних організацій України "Спектр";
- Всеукраїнська рада з питань туризму;
- "Соборна Україна";
- "Професійна спілка України";
- ВСМРМР
- Молодіжний парламент України, тощо.
Всього: 14 спілок.

Голова Форуму - Ю.З.Криворучко, перші заступники - Захаренко К.В., Поліїт А.А. Обрано також 14 заступників.


Bookmark and Share