Ігор Мазур: якщо вчасно не зупинити імперські намагання Росії, то їх не можна буде зупинити ніколи


Ставлення до українців, які воювали не в своїй країні, завжди було неоднозначним. Люди досі не розуміють, чому цим „гарячим головам” хочеться гинути „незрозуміло за що” – такі проблеми порушив у своєму фільмі Георгій Гонгадзе.

Пісно показу фільму відбулось жваве обговорення за участю члена УНА-УНСО Ігоря Мазура , що брав участь в Грузино-Абхазькому конфлікті та першій чеченській війні. За словами одного з лідерів Української Національної Асамблеї, у Грузино-Абхазькому конфлікті брало участь близько 50 членів УНСО та звичайних громадян, яким була небайдужа доля Грузії.

„Всі бійці розуміли: якщо вчасно не зупинити імперські намагання Росії, то їх не можна буде зупинити ніколи. За це мужні воїни-добровольці, згідно Указу №230 Президента Респуьбліки Грузія від 15 листопада 1993 року, були нагороджені державними нагородами Грузії,” – відзначив Ігор Мазур. За його словами, „участь УНСО у цій війні – це не просто солідарність з народом, який бореться за свою незалежність, це і намагання зупинити імперську політику Росії, яка є небезпечною для всіх країн пострадянського простору”.

На запитання з залу „Що є найстрашнішим на війні?”, Ігор відповів, що це навіть не тоді, коли автомат заклинює і є небезпека загинути „дурною” смертю. „Найстрашніше – це повертатися з поля бою і бачити, що більшість твоїх товаришів поранені або вбиті. Дивитися в очі власній смерті – нескладно, а от бачити, як підходить вона до бойового друга – то найбільша мука,” – поділився бойовими спогадами унсовець.

Щодо сучасної ситуації в Чеченській автономії Ігор Мазур сказав: „Зараз іде війна на знищення, саме тому польові командири виконують поодинокі терористичні акти.” Але це однаково доводить, що чеченський народ готовий боротися за свою незалежність до останньої краплі крові.Bookmark and Share