Суд не поновлював кума Піскуна на посаді ректора


Не повірити їй було важко, не лише читаючи її з інтернет-видань, але й спостерігаючи, як 16 листопада П. Мельник у супроводі двох десятків бойовиків з охоронної фірми “Пересвіт” та народного депутата України Олександра Римарука (фракція “Регіони України”) увірвався до Академії на засідання її профспілкового комітету з криками “Я не боюся Кіреєва (голова Державної податкової адміністрації, - прим. Майдан-Інформ) і доморощеної Мирослави (голова місцевого блоку “За чесну владу” Мирослава Свистович, – прим. Майдан-Інформ)”, “Я повертаюсь, і тут не буде “Пори” та Свистовичів”, “Загорський (в.о. ректора, – прим. Майдан-Інформ) хай збирає речі і забирається до Львова”.

Цьому візиту передувала листівочна артпідготовка, за формою зроблена в кращих традиціях антикучмівської опозиції, яка двічі не допустила Петра Мельника до Верховної Ради у 2002 році (в 95 окрузі на чергових виборах і у 18-му на повторних). Листівки були не кольорові і виготовлені не офсетним друком на глянцевому папері. Зроблені копіювальним апаратом на звичайних аркушах А4 вони закликали: “Якщо ти не байдужий до свого другого батька Петра Володимировича Мельника. Якщо тобі не байдужа доля Академії, ПРИЙДИ СЬОГОДНІ о 12.45 до головного корпусу Академії на зустріч Петром Володимировичем!”. Листівки “ПОРА СХМЕНУТИСЯ НАМ!” (ну не вистачає власного креатину, доводиться позичати в опонентів) мали напис “Прочитай сам, дай прочитати іншому”. Вони мерехтіли закликами: “ У ЄДНОСТІ НАША СИЛА!”, “ПРОДЕМОНСТРУЄМО “КІРЕЄВО-ЗАГОРЦЯМ”: МИ НЕ БИДЛО, МИ ЛЮДИ, ЯКІ МАЮТЬ ЧЕСТЬ, ГІДНІСТЬ, СУМЛІННЯ”, “ПОРА АКТИВНО ЗАХИЩАТИСЯ ВІД СВАВОЛІ ПОЛІТИКАНІВ КОЖНОМУ ОКРЕМО І УСІМ РАЗОМ”, “ПЕРЕТВОРИМО КОНФЕРЕНЦІЮ ПРОФСПІЛКИ АКАДЕМІЇ НА РУБІЖ РІШУЧОГО НАСТУПУ НА ТИХ, ХТО ХОЧЕ ЗНИЩИТИ НАШУ РОДИНУ” (Чию родину? Яка родина у вузі? Чи тут йдеться про переклад італійського слова “мафія”?, - прим. Майдан-Інформ).

Не обійшлося у професора (він дійсно має таке звання, отримане в Податковій академії) Мельника й без помилок: “ГОТУЙМОСЯ ДО БАЙКОТУ ЧИ СТРАЙКУ АКАДЕМІЇ!”, - кликала листівка.

“Помилився” кум екс-генпрокурора й у трактуванні судових документів, хоча й має отриману в цій же Академії вищу юридичну освіту (отримав її, будучи ректором). Насправді Апеляційний суд не поновлював П. Мельника на посаді ректора, а лише відхилив з процедурних моментів апеляційну скаргу Державної податкової адміністрації на рішення Шевченківського районного суду м. Києва, який поновив П. Мельника на посаді, і зараз ДПА готує нову апеляцію. Однак і тут мова йде лише про формальну юридичну суперечку, оскільки навіть прийняте на користь Мельника рішення Апеляційного суду не поновлює його на посаді ректора.

17 червня 2005 року Наказом Голови Державної податкової служби Олександра Кіреєва Петра Мельника, який, до речі, є кумом колишнього Генерального прокурора України Святослава Піскуна, було звільнено з посади ректора Національної академії державної податкової служби України.

П. Мельник оскаржив своє звільнення до суду. Спочатку судові засідання проходили в Ірпені Київської області, де розташована Академія, але потім справу передали до Шевченківського районного суду м. Києва, який 21 липня поновив колишнього ректора на посаді на тій підставі, що у день звільнення Мельник перебував на лікарняному. Суд не зважив на те, що Наказ Голови ДПА О. Кіреєва вийшов зранку, а швидку ректор викликав аж о 17.00 (чи не тоді, коли дізнався про Наказ?).

Мельника поновлюють на роботі згідно з рішенням суду, але 25 липня знову звільняють, оскільки він уже здоровий і ходить на роботу. Та несподівано кум екс-генпрокурора дістає з рукава лікарняний і знову полає до суду. Цього разу до Печерського районного м. Києва. І розглядати скаргу буде Жанна Бернацька, та сама суддя, яка відновила на посаді Святослава Піскуна, звільненого Леонідом Кучмою. Треба сказати, що мешканець Шевченківського району м. Києва (свій ірпінський триповерховий особняк з двоповерховим “сараєм” він продав своїй Академії) Петро Мельник для того, щоб з’ясовувати стосунки з ДПА саме у Печерському суді вказав адресу свого проживання в багатоповерховому будинку, який іще не збудовано.

Розгляд скарги Петра Мельника Печерським судом відбудеться 6 грудня, а оскаржує Державна податкова адміністрація в Апеляційному суді іще старе рішення Шевченківського суду. Тобто йдеться про чисто спортивний інтерес: довести, що і перший раз, звільняючи П. Мельника, податківці не порушували Закону.

Партія регіонів намагається представити все це як політичні репресії проти людини, яка агітувала за Віктора Януковича. Однак звільнили Петра Мельника не за це. На жаль, побачений всією країною по 5-му каналу сюжет, де ректор у стінах Академії на зборах не лише агітує за Януковича, але й погрозливими натяками змушує студентів голосувати за проффесора, виявився замалою підставою для порушення кримінальної справи Прокуратурою м. Ірпеня, яка дала свого часу путівку в життя С. Піскуну.

Звільнили ж Петра Мельника після того, як працівниками підрозділів апарату ДПА України із залученням співробітників СБУ та Головного контрольно-ревізійного управління України була проведена перевірка навчального закладу. При цьому спеціально створеною комісією було виявлено суттєві порушення трудового та іншого законодавства України, фінансової дисципліни. І в цій частині навіть перший, Шевченківський, суд сторону ректора прийняти не наважився, поновивши його на посаді за формальною ознакою – наявність в П. Мельника лікарняного.

Так що поспішили ми, коли констатували із сумом чергове свято на вулиці кучмістів. Ми ще поборемось за декучмізацію Подакової академії.Bookmark and Share