Скоро студентам не зможуть підвищувати стипендії !


Таким чином в разі прийняття закону, ні Президент ні Кабмін не зможуть піднімати студентам стипендію, як це інколи буває.

Мова навіть не йде про те, що закріплення рівня стипендії нижче прожиткового рівня виглядає ганебним. Мова йде про те, що обмежуючи стипендію зверху порушується 22 стаття конституції України, яка забороняє при прийнятті нових законів „звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод”.

25 жовтня Президент наклав вето на цей законопроект, але в пропозиціях Президента переданих парламенту немає зауважень щодо розміру стипендії.

Навіщо президент пішов на те, щоб залишитись без права підвищувати студентам стипендію - залишається незрозумілим.

Коли Верховна Рада повернеться до розгляду цього законопроекту, то вона його прийме із зауваженнями Президента чи подолає його вето. Таким чином, в будь-якому разі буде затверджено фіксований розмір стипендії.

Розділ І, пункт 39, підпункт 3, абзац 6, законопроекту 3323:
„Особи, які успішно навчаються у вищих навчальних закладах державної або комунальної форми власності за денною (очною) формою навчання за кошти державного або місцевого бюджету, забезпечуються стипендіями в розмірі для студентів вищих навчальних закладів третього - четвертого рівнів акредитації – 30 відсотків встановленого законом прожиткового мінімуму, для студентів вищих навчальних закладів першого-другого рівнів акредитації – 25 відсотків встановленого законом прожиткового мінімуму.”


Bookmark and Share