Чорний... Студентський Президент ;-))


Вже другий рік на території розважального комплексу «Сонечко», що під Євпаторією в Криму, відкривається нова молодіжна країна - Всеукраїнська студентська республіка. Її громадянами стають найактивніші, творчі та політично-підковані студенти з усіх регіонів України. Цього року на територію Республіки приїхало більше 500 молодих людей з 23 регіонів України.
Для початку вони повинні були зареєструватися та прописатися в наметовому містечку, який розбився на три кольори - синій, зелений і жовтий, та відповідно до кольору видавалися паспорти. Ці кольори символізують кольори організатора заходу - Народно-демократичної ліги молоді. Обов’язковою умовою поселення являлось розміщення кожного члена команди в окрему палатку згідно кольору його паспорту. При реєстрації кожен новий громадянин отримав фірмову футболку НДЛМ, бейджик та паспорт.
В перший день Студентської республіки відбулося офіційне відкриття фестивалю. Поздоровити студентів з річницею незалежності Студентської держави приїхав депутат Верховної Ради України, Голова Народно-демократичної партії Валерій Пустовойтенко та Перший заступник Голови НДП, лідер кримських народних демократів Сергій Куніцин. У зверненні Валерія Павловича до жителів Республіки звучав заклик виправити демографічну ситуацію в країні, на що студенти відповіли гучними оваціями. Напевне, це означало повну готовність…
Сергій Куніцин признався, що дуже заздрить студентам: «Ми з Валерієм Павловичем можем тільки вам заздрити, так як ми дійшли тільки до посади прем’єр-міністрів, а до президентів - ні, а у вас є така можливість»
«Україна завтрашнього дня - це Ви», - з такими словами звернувся до громадян Студентської республіки Голова Народно-демократичної ліги молоді Володимир Крутько. В своєму зверненні він побажав студентам чесної конкуренції, без маніпуляцій та використання адмінресурса.
Найвидовищнішим моментом відкриття фестивалю був виїзд на автомобілі Президента Студентської республіки Євгена Бакланова та прем’єр-міністра Республіки Олександра Рєвнівцева. Вони привітали свій народ верхи на червоному "Фольксвагені", вітали організаторів проекту, гостей Республіки та бажали всім успіхів та чесної гри.
Після офіційної частини відкриття відбувся показовий творчий концерт, організований силами команд Студентеської республіки.

Обрано Студентський парламент

Другий день гри, органзованої Народно-демокртичнолю лігою молоді, був ще більше насичений усілякими подіями.
У цей день відбулися вибори до студентського Парламенту. Звичайно ж, як і у реальному житті, у республіці не обійшлося без інцидентів. Цього дня на загальних зборах - Віче - під час оголошення списку зареєстрованих партій відбулася спроба позбутися «старої влади». Під час проголошення списку Міністра юстиції Дмитра Коссе зігнали зі сцени та не дали можливості оголосити реальний стан речей. Невідомі люди з банданами та рушниками на головах вдерлися на сцену та перешкодили потоку офіційної інформації.
Десятеро осіб, що іменували себе радикальним опозиційним рухом «Сонячний удар», закликали громадян скинути владу, яка не дотримується обіцянок та не йде на контакт із народом.
На заклики опозиційників звергнути владу народ відповідав відкритим нерозумінням та здивованістю. Цим скористалась партія «Шара», яка почала у відповідь скандувати: «Самозванці», «Ми за чесну владу» та включила майданівську пісню «Разом нас багато». Це викликало ще більше здивування серед населення.
Влада на цей інцидент ніяк не відреагувала та продовжувала свою роботу: всі ограни влади функціонували в звичайному режимі. Та цей випадок обурив Прем’єр-міністра країни, який відразу ж видав указ про заміну талонів на харчування. «Помітингують, а їсти ж все одно захочеться», - без жодних емоцій прокоментував Олександр Рєвнівцев, розвішуючи указ на стіні урядових повідомлень.
Через деякий час опозиційників зігнали зі сцени, так як народ не реагував на їхні заклики.
Ходять чутки, що цей інцидент був спланований заздалегідь, і невідомий олігарх вклав у нього значну суму коштів. Але винуватці порушення спокою ухиляються від відповіді на це запитання, аргументуючи це тим, що у них у самих вистачає коштів. Інші кажуть, що бунтівники просто хотіли, аби влада дозволила легально вживати пиво...
Таким чином, спроба державного перевороту провалилася, але спокій у країні похитнувся.
В цей же день пройшла прес-конференція з лідерами політичних партій. На прес-конференцію з`явилися представники шести політичних угруповань. Лідери відповідали на досить провокаційні запитання зі сторони преси. Доречі, в ході гри видавалася офіційна газета гри "СтуДень", іронічна народна газета "МНІ", опозиційне видання "Студентка", газета "Час счастья", державне радіо "Точка" та навіть республіканська телерадіокампанія.
Під вечір відбулося голосування - активність виборців склала 87,66%.
Засідання ЦВК проходило майже всю ніч, а результати були оприлюднені зранку наступного дня. Голова ЦВК Юрій Батов в ефірі державного радіо “Точка” зачитав протокол засідання комісії з підсумками виборів.
Перемогу з 35,38% голосів виборців отримав список партії “Нова Хвиля” на чолі зі Студентським мером Миколаївщини Ігорем Бєловим.
Також 15-відсотковий бар’єр подолали партії “СПАМ” (25,27%) і “Ми йдемо” (20,22%).
Поза Парламентом залишилися яскравий PR-проект харків’ян «Шара» (11,91%), а також маргінальні списки від партії “ЕПРСТ” і “Партії любителів пива”.
Підсумки виборів майже не відрізнялися від даних двох екзит-полів, проведених силами громадських організації Студентської республіки. Проте не обійшлося без гучного скандалу: з’явилася інформація про спроби фальсифікувати результати виборів посадовцями із ЦВК. Дані підтвердив Уряд, який оголосив у міжнародний розшук заступника голови ЦВК Сергія П’ятікова та ще одну працівницю комісії за звинуваченнями у махінаціях з бюлетенями. Ходили чутки, що підозрювані скрилися на території «Країни У».
Отже, до Студентського Парламенту з 16 осіб потрапили: від “Нової Хвилі” 7 осіб (п. Бєлов, Панченко, Лаптушенко, Давидюк, Вєтров, Савчинський і Горбатко), від “СПАМу” - 5 чоловік (п. Грязєв, Савельєв, Ерфан, Райков і Шлак) та 4 представника списку партії “Ми йдемо” (п. Поляков, Баско, Мельник і Гінгізов). Цікаво, що з 15 депутатів усього одна (!) дівчина - Альона Горбатко. Отака гендерна рівнсть, навіть у студентській державі...


Чорний... Студентський Президент

На третій день фіналу проекту Народно-демократичної ліги молоді “Студентська республіка”, 24 липня 2005 року, в Криму відбулася кампанія з виборів Президента.
Оновлений склад ЦВК зареєстрував 3 кандидатури на посаду глави Студентської держави: Олексія Чорного, Михайла Полякова та Василя Погорєльца.
Одесита Чорного висунула партія “Нова Хвиля”, а киянина Полякова - партія “Ми йдемо”.
Вася Погорєлєц виявився самовисуванцем, епатажні дії якого гаряче підтримувалися Урядом Студреспубліки. Погорєлєц “фішкою” своєї кампанії зробив заяву, що опозиційна до Уряду партія-секта “Шара” вночі зорганізувала підпал намету, де він жив, аби збудувати на його місці храм богині Шари. За постаттю технічного кандидата справді стояла фігура громадянина республіки й активіста НДЛМ Вадима Фетісова.
Бажання стати Президентом мав і харків’янин Олександр Лисов, проте він хоч і зібрав необхідну кількість підписів на свою підтримку, але не зміг зібрати потрібної кількості коштів для реєстрації шляхом самовисування. Тому незважаючи на одностайну ухвалу всіх суддів Конституційного суду, ЦВК не зареєструвала Олександра в якості кандидата в Президенти.
Протягом виборчої кампанії кандидати змогли прийняти участь у прес-конференції та дебатах, проводили переговори і зі старим Президентом Євгеном Баклановим, і з новообраним Парламентом Студреспубліки, іншими органами влади.
На відміну від виборів депутатів Парламенту Студреспубліки, згідно нових змін до Закону про вибори, до списку виборців були включені всі особи, які отримали паспорти громадянина Студреспубліки.
Перемогу з результатом 58,22% голосів виборців отримав представник “Нової Хвилі”, депутат магістрату Одеської Студреспубліки Олексій Чорний. Далі - Михайло Поляков з 26,33% електорату та республіканський “жириновський” Вася Погорєлєц - 8,95%.
Увечері, після конкурсу “Міс Студреспубліка”, на останньому Віче, в присутності депутатів Парламенту Студентської республіки, відбулася церемонія інаугурації новообраного Президента. Під час церемонії «старий» Президент з’явився на сцені з черпаком та з "дружиною" за руку, символізуючи цим свій відхід від влади. Він побажав новообраному Президенту натхнення в управлінні Республікою, нових законів і законослухняних громадян.
Цим дійством і завершився щорічний молодіжний фестиваль «Студентська республіка». Всі учасники гри обмінялися телефонами і контактами, обіцяючи зустрітися наступного року на новій Республіці.

Альона Куклєва – прес-секретар НДЛМ

Bookmark and Share