Молодь України та Білорусі шукає шляхів співпраці


Якими б пластуни не були зайнятими у своїй пластовій роботі, але активна життєва позиція змушує їх впрягатися у справи покращення молодіжного життя не лише займаючись виховницькою діяльністю, але й беручи активну участь в громадському житті. Особливо тоді, де питання стосуються молоді, її прав, обов’язків та проблем.

Конференція лідерів та активістів молодіжних організацій і рухів України та Білорусі, пройшла 19-20 листопада в центральному корпусі санаторного комплексу «Пуща Водиця». «Пуща Озерна» – а саме таку назву носив комплекс будівель, що гостинно прийняв близько 80 учасників та організаторів конференції «Активізація участі молоді в суспільних процесах».

Учасники збиралися в ході пленарних засідань, роботи в групах, круглих столів та неформального спілкування виявити та оформити основні проблеми сучасної молоді, з певною акцентуацію на молодь України та Білорусі.

Серед презентуючих майже всі регіони України учасників знайшлося місце і для трьох пластунів. В офіційних документах конференції ПЛАСТ представляв лиш ст. пл. Славко Юрчишин, ОЗО з Києва. Інші двоє – ст. пл. Солонтай Олександр, ОЗО (Київ) та ст. пл. прих. Андрій Овчарук (Кам’янець-Подільський), хоч і були записані як члени «Фундації Регіональних Ініціатив» та «Чистої України» відповідно, але свого пластового походження не приховували.

Конференція відбувалася у формі пленарних засідань, де доповідачами виступали знані в молодіжній політиці люди – організатори конференції – керівники Центру Політичної Освіти та Фонду ім. Фрідріха Еберта, Регіональне представництво в Україні та Білорусі, голови громадських організацій, усі бажаючі з присутніх в конференц-залі могли давати запитання доповідачам, чим успішно користувалися. Пленарні засідання плавно переходили до роботи в групах за чотирма напрямками: «Якісна освіта», «Молодіжне підприємництво», «Громадсько-політична активність молоді», «Культурно-духовний розвиток молоді». Тут дискусії набули більшої жвавості, вибудовувалися розуміння понять, яким присвячена тематична робота та постановці проблем у цих сферах, а опісля, звичайно, пошуку конкретних шляхів їх розв’язання.

Кожна група мала можливість презентувати результати своєї роботи всім учасникам конференції, взяти участь в дискусії, щодо окремих пунктів своєї роботи.

Якісний рівень учасників дав можливість організувати роботу чітко та цікаво.

Ввечері робота продовжилася у вигляді участі в дискусійних клубах за такими темами: «Соціальне підприємництво», «Просвіта молодих виборців: креативна сесія з розробки інноваційних методів», «Розвиток молодіжних Інтернет-медіа» та за рахунок неформального спілкування між учасниками, що мали можливість поділитися своїм досвідом та запланувати можливості співпраці в майбутньому.

Другий день пройшов у шаленому темпі і дав можливість зрозуміти, що проблем у нас багато, але не менше й успішного досвіду по їх розв’язанню. І багато в чому просто поганий обмін інформацією та низький рівень співпраці дають можливість тим проблемам розростатися та набувати загрозливих форм.

Цікаве спілкування, дружня атмосфера, чудовий інтер’єр «Пущі Озерної» сприяли активному спілкуванню учасників між собою, що, можливо, принесе в майбутньому більше результатів, ніж те, що було виголошено на заключному пленарному засіданні. Оскільки основна сила до змін – це людські ресурси, то цього якраз на конференції виявилося достатньо.

Вразили білоруси, повідомивши, що через рік, із десяти чоловік, що приїхали до нас на конференцію, хтось сидітиме у в’язниці, а когось вб’ють.

Багато учасників зацікавилися ПЛАСТом і його діяльністю, очікується можливий їх вихід на зв’язок, особливо з тих регіонів, де наша присутність мало поширена, або й зовсім відсутня.

Зрештою, всі просто дуже приємно та з користю провели час. Головне, щоб не марно!

Перемога або смерть!

Bookmark and Share