Юрій ПАВЛЕНКО розповів депутатам про проблеми сільської молоді


Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО зазначив, що сільська молодь сьогодні перебуває в критичному становищі і у своєму виступі зосередився на найболючіших проблемах та шляхах їх розв’язання.

За словами Міністра, існує значна проблема з освітою – сільська молодь має значно нижчий рівень освіти, аніж міська. Лише 9,1 % сільської молоді віком від 22 років має повну вищу освіту, в той час, як у великих містах цей відсоток становить 28,7 %. Втім, значна частина молодих людей, що отримали вищу освіту вже не повертаються до села. У зв’язку з цим, Юрій ПАВЛЕНКО запропонував забезпечити 100% фінансування сільських навчальних закладів, удосконалити профорієнтаційну роботи з молоддю. Це гарантувало б опанування молоддю професій, пов’язаних з агропромисловим комплексом. Також, Міністр запропонував збільшити фінансове забезпечення кредитування молоді для здобуття вищої освіти і визначити сільську молодь пріоритетною для отримання цих кредитів.

Міністр зазначив, що за останніми даними помітно зріс рівень безробіття серед молоді в сільській місцевості, що пов’язано з відсутністю робочих місць. Вихід з цієї ситуації Юрій ПАВЛЕНКО вбачає у державному забезпеченні молодих людей першим робочим місцем. А також, у підтримці підприємницьких ініціатив молоді, зокрема, створенні державної підтримки молодіжного фермерства.

Міністр наголосив на необхідності покращувати соціально-культурну сферу у селах. Адже, відсутність змістовного дозвілля сільської молоді призвела до помітного поширення негативних проявів у поведінці молодих людей.

З метою профілактики негативних явищ, як органами влади, так і громадськими організаціями проводяться соціально-культурні акції, спрямованні на пропаганду здорового способу життя. Юрій ПАВЛЕНКО відзначив, що сільська молодь сприймає подібні акції менш скептично, аніж міська, тому результати такої роботи обнадійливі.

Міністр запропонував зосередити увагу держави на відновленні закладів культури на селі, покращенні державного оздоровлення сільських підлітків та молодих людей, посиленні профілактичної роботи у подоланні різних негативних явищ.

«Сподіваюсь, що 2006 рік стане Роком села завдяки об'єднанню зусиль державних і недержавних структур та активній участі самої молоді у процесах відродження українського села», - наголосив Юрій ПАВЛЕНКО.Bookmark and Share