Одеса, Вибори до молодіжної ради. Майже як рік тому в ЦВК


Оскільки були присутні на всіх 12 виборчих дільницях Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова. Назвати те що проходило виборами язик не повертається. Навіщо молодіжна рада затверджувала Положення про вибори якщо його ніхто не виконував, навіть міський виборчий штаб ?. Під час проведення виборів було порушено більше ніж 20 пунктів Положення. В більшості своїй в цьому винні організатори виборів. Вимагати ж від кандидатів та їх довірених осіб дотримання правил, яких не дотримуються самі організатори ніхто не став.

Головні порушення, що вплинули на результати „голосування” сталися з вини міського виборчого штабу та відповідальних за вибори в ОНУ (Тому що для них не провели інструктаж. Наприклад відповідальний за вибори по ІПО Куріляк Ю. Д. признав, що вибори проходили без пред’явлення жодних документів, і, підписуючи акт про порушення, пожалівся, що так вийшло тому, що йому, не зважаючи на прохання, так і не дали Положення про вибори).
Дві головні причини, із-за яких результати виборів не можна важать дійсними такі:

1. Бюлетені привезли на різні факультети не одночасно. В той корпус, від якого балотувалися офіційні переможці бюлетені були привезені до початку голосування, а лише потім розвозилися по іншим факультетам, із значним запізненням. Наприклад на факультет ІМЕМ (1660 студентів) бюлетені були доставлені із запізненням в дві години. Як наслідок вибори почалися в 11.24 вже після другої пари і проголосувати змогли лише 9,99% студентів (Доречи, згідно з Положенням, якщо проголосувало менше 10%, то вибори не відбулися).
2. На жодній з 12 дільниць, крім історичного факультету (відповідальний Боган В.С. – член комітету виборців України) не була забезпечена таємність голосування. Кандидати, їх довірені особи, члени ДВК бачили, за кого голосують студенти, тому що голосування проходило на столі за яким вони сиділи, і активно допомагали вибрати потрібне прізвище з списку (Тикаючи пальцем в потрібний квадратик).

Загалом в ОНУ було складено більше 40 актів про порушення. Які призвели до написання 2 скарг. Одна про порушення в ОНУ загалом (див. в кінці статті) і ще одна про безлад який проходив при голосуванні на романо - германському факультеті (див. статтю від 16.11.2005 на fri.net.ua).

Ввечері 21 листопада робоча група розглядала скарги про порушення під час виборів. (Може так вони відсвяткували події що проходили рівно рік тому в ЦВК? Тим паче це цікаве, якщо взяти до уваги що Молодіжна рада користується всебічною підтримкою Ківалова, за що захищає його від нападів деяких партій у офіційних зверненнях до Президента). Скарга про порушення на РГФ взагалі не розглядалася. А коли голосували за скаргу по ОНУ то лише один член Робочої групи Пікалов Д. О. проголосував за те, щоб визнати порушення, більшість вирішила утриматися (наче і совість чиста і наганяй від керівництва отримувати не доведеться) а хід справи вирішили 5 членів робочої групи які вирішили, що простіше цю справу зам’яти, ніж проводити перевибори.
Наступного дня на каналі Ківалова (TV точка) вийшов репортаж про те, що вибори пройшли за буквою закону, що порушення - плід хворої уяви тих хто складав акти. А кандидат якому пішли на користь помилки організаторів Садикова Інна мала змогу виступити з промовою на кшталт того, що під час виборів існувала злочинна група, що намагалася зірвати хід чесних виборів і для цього фіксувала порушення, а член комісії, що проголосував за визнання порушень, вступив в брутальну змову з членами бандитського угруповання. Закінчується все словами про те, що слабка дівчинка з області (заступник голови профкому ОНУ) перемогла погану організацію „Пора” (до чого тут „Пора” я особисто не дуже зрозумів).
Ну що, якщо відсіч порушенням не змогла дати наша організація (МГО „Вежа”), більшість членів якої пройшли через горнило виборів 2004 року, то що казати про інші ВНЗ та школи де „злочинних угруповань”, та актів про порушення нема, а отже нема і порушень. Ми гадаємо що нова Молодіжна рада зможе достойно представляти молодь міста, і надалі буде проводити банкети для своїх членів, давити помаранчі, захищати Боделана та Ківалова та займатися іншими проявами молодіжної політики в місті. А через два роки пройдуть нові вибори і знов до лав Молодіжної ради пройдуть, за допомогою організаторів, талановиті та ініціативні люди !

В додатку скарга Голові міського виборчого штабу з проведення виборів до Молодіжної ради при виконавчому комітеті Одеської міської ради пану Співаку Д.П. кандидатів в Сенат та Конгрес:

Bookmark and Share