Щасливе дитинство на дитячих майданчиках ?


Загальновідомо, що майбутнє належить дітям. Саме для активного відпочинку дітей повинні працювати різні атракціони, спортивні школи, дитячі майданчики. Та виявляється, не всі діти нашого міста мають таку можливість. Вже років вісім, а то й більше, жителі мікрорайону Клокічка (вулиці Тисменицька та Бережанська) в Чернівцях не бачать нормального дитячого майданчика, а їхні діти змушені розважатися в місцях, для того непридатних. На тому місці, де був колись дитячий майданчик, тепер утворився пустир.

Діти у вільний час не мають де себе подіти, сидять у під’їздах на ящиках, гуляють у яру, закиданому сміттям. Це призводить до виникнення в дітей негативних звичок і погано впливає на стан їх психічного і фізичного здоров’я. Про колишній майданчик нагадує лише залізна драбинка, яка чудом залишилась цілою, і залишки від гойдалки. А так хочеться, щоб молодь, а особливо малеча мікрорайону, мали своє законне місце відпочинку, а батьки могли посидіти і подивитися, як граються їхні діти. Відпочинок на майданчику гарантуватиме безпеку від транспорту, що проїжджає по дорозі.

Багато мешканців мікрорайону прийшли до висновку, що майданчик треба відновити, але братися за це потрібно громадою і залучати до роботи владні структури.
Відчуваючи гостроту проблеми з відновленням дитячого майданчика, автор цих рядків, будучи депутатом Чернівецької міської учнівської ради, представила свій проект вирішення проблеми на регіональному семінарі „Розв’язання проблем з метою поліпшення здоров’я”, ставши його переможцем. Семінар проводився Благодійним фондом САЛЮС та Dreyfus Health Foundation за ініціативи та організаційної підтримки Спілки Активної Молоді та ініціативної молодіжної групи проекту „Толока”.

Ще взимку було зібрано 64 підписи жителів мікрорайону під зверненням до Чернівецького міського голови М.Т.Федорука, голови Шевченківської районної ради М.Д.Пазюка та депутатів міської та районної рад. Депутати Чернівецької міської учнівської ради також звертались до міського голови з приводу цього питання, завдяки чому дитячий майданчик по вулиці Тисменицькій, 1 було включено в перелік дитячих майданчиків міста. А наприкінці липня виконком районної ради все ж згадав про дітей, і завдяки його рішенню на облаштування майданчика були виділені кошти в сумі 5210 грн.
На даний час обладнання на майданчику ще не встановлене, але мешканці мікрорайону сподіваються, що побачать облаштований дитячий майданчик ще до заморозків, бо навіщо майданчик „панянці Зимі”?

Нінель Чумак,
депутат Чернівецької міської учнівської ради IV-V скликань

ЧММГО”Чернівецька Міська Учнівська Рада”
вул. Ломоносова, 2, м.Чернівці, 58000, тел. (0372)528059
Чумак Нінель, т. 29751

Bookmark and Share