Драйв без нафталіну: У Харкові пройшов перший фестиваль студентських драйв-мобів, на якому заспівав міський голова


Реакція останнього чимось нагадує подив спантеличеної людини, яка вперто бореться зі спокусою раптово впасти у дитинство. А не менш спантеличені громадяни по цей бік вікон перепитують один в одного: «А що, власне, відбувається?» «Ми свого товариша проводжаємо», — відповідають учасники розіграшу, витираючи нібито реальну сльозу.

У випадку, якби трамвай випередив вказаний організаторами заходу час або, навпаки, запізнився, студентам, крім сцени прощання, довелося б вдавати ще й його (трамвая) прибуття. Тобто драйв-моб, за словами учасників фестивалю, — «це раптова й одночасна поява великої кількості людей, які домовилися синхронно здійснювати попередньо узгоджені дії. Головна мета драйв-мобу — просто кураж, яскравий спалах у ряді монотонних буднів».

Майже тиждень вирував фестиваль, запалюючи на обличчях харків'ян теплі посмішки. Скажімо, біля великого термометра в районі станції метро «Історичний музей» одна з команд драйв-мобів змусила перехожих шукати у вечірньому небі НЛО. Інша спокусила вальсом та рок-н-ролом цікавих зівак біля пам'ятника Шевченку. Ще одна наполегливо створювала легкий ажіотаж в аптеці №2, вдаючи покупців вкрай дефіцитного товару. Були і шапочки з китицями на головах у студентів, які грали роль зимових лижників навколо готелю «Харків», і барвистий парад повітряних кульок на плацу Оперного театру. Ще одна група підійшла до виконання сценарію у стилі червоних суботників, старанно відмивши від автографів та поцілунків пам'ятник закоханим.

Фестиваль маленьких безумств плавно перетік у гала-концерт. А вже тут влаштували фінальні змагання команди-переможниці з драйв-мобів. Та й сам концерт пройшов нетрадиційно, адже ведучими на ньому були міський голова Володимир Шумілкін та «кавеенщики» Гліб Тимошенко й Ігор Діденко. Для того аби витримати конкуренцію маститих профі, Володимир Андрійович навіть заспівав. Подейкують, що його дебютний виступ будуть розкручувати в ефірі усіх місцевих радіостанцій. Словом, міський голова вирішив виборювати статус місцевої суперстар. До речі, кращого піар-кроку за кілька місяців до виборів і не придумаєш.

Bookmark and Share