«Свій до свого по своє» продовжує крокувати Сумщиною


Було передано працю „Українські табори Міттенвальду”та унікальну підбірку видань, близько 40 томів „Літопису Української повстанської армії”, які виходили друком протягом другої половини ХХ ст. за кордоном.
„У багатотомному литописі містяться документи, спогади, статті часів створення та діяльності Української повстанської армії. Кожен том є цінним за своїм змістом, бо перш за все має велику історичну пам‘ять. Зараз, коли гостро обговорюється питання визнання вояків УПА, як борців за незалежність України, є дуже актуальними висвітлення справжніх сторінок історії України” – зазначив у своєму виступі представник Центру національного відродження Георгій Сахнюк.

Директор Державного архіву Сумської області Геннадій Іванущенко розповів присутнім співробітникам бібліотеки, журналістам, що давно вже розвінчано міф про лише західний аспект діяльності УПА і не є таємницею, що загони повстанців діяли і на Сумщині. Це підтверджують історичні документи, віднайдені в ДАСО. На сьогоднішній день триває робота над дослідженнями, що в майбутньому планується видати наступною цілісною працею.

Важливість таких акцій полягає в тому, щоби заполонити українські бібліотеки книжками, які несуть правду про долю нашого народу, історичні події, заплямовані тоталітарною пропагандою. Передані книжки будуть цінними як дослідникам, студентам, так і перехожим читачам.
Bookmark and Share