Студентський парламент підтримав студентський закон


На відміну від роботи минулорічного студентського парламенту, який завершив, свою діяльність на тому, що був лише обраний студентський парламент на чолі з президентом, цьогорічні переможці ведуть досить активну діяльність у напрямку роботи в студентському середовищі.

Збори Студпарламенту відбулися за ініціативою НДЛМ з 19 по 23 листопада у Києві. Для молодих лідерів було організовано ознайомлення з роботою міністерств, громадські слухання у Верховній Раді, зустрічі із цікавими людьми, інтелектуальні ігри. У своїй привітальній промові голова НДЛМ Володимир Крутько наголосив: „Оскільки ви є студентськими лідерами та активними громадськими діячами, то ми вирішили надати вам можливість отримати необхідний досвід та знання, аби ваша робота була ще ефективніша”.
І перший крок на зустріч новим знанням студентські лідери зробили під час відвідин офіційної частини студентського форуму «Крок до ефективного студентського самоврядування». Головною темою промов запрошених гостей, стала тема розвитку самоврядування серед студентів українських вузів. Під час дискусії піднімалися важливі питання розвитку студентського самоврядування у вузах і механізми впровадження студентської ініціативи у життя. Заступник голови НДЛМ Павло Вікнянський презентував на форумі проект закону „Про студентське самоврядування в Україні”, який був сприйнятий присутніми з великим інтересом.
У другий день дискусію з приводу студентського самоврядування було продовжено у Пущі-Водиці на конференції „Активізація участі молоді у суспільних процесах”.

Ці питання, а також питання своєї безпосередньої участі у наступній «Студентській республіці», трохи пізніше стояли на порядку денному на офіційному засіданні Студентського парламенту.
Наступні два дні молоді люди провели у візитах до міністерств.

В Міністерстві освіти і науки України, депутати Студентського парламенту мали змогу поспілкуватися із начальником департаменту вищої освіти України Ярославом Болюбашем та його заступником - Василем Шинкаруком, а також із Начальником відділу гуманітарної освіти Мариною Юровською. Темою діалогу стало питання впровадження Болонського процесу в систему освіти України і, як наслідок, загальне незалежне тестування як альтернатива випускним шкільним та вступним університетським іспитам.
За словами держслужбовців, із завершенням процедури приєднання до Болонського процесу студенти матимуть змогу обрати декілька з навчальних дисциплін, їхні дипломи матимуть вагу за кордоном, поліпшаться умови працевлаштування. Що ж до тестування, то експеримент проводиться в Чернігівскій та Хмельницькій областях. На жаль, результати невтішні: досить мала кількість студентів вступила до вузів за цими тестами. Взагалі, за прогнозами Міністерства, кількість абітурієнтів за 3-4 роки зменшиться на 30-40%. Наступного року буде зменшене державне замовлення на економічні та юридичні спеціальності, але збільшиться на технічні. Також кожен з депутатів також мав змогу отримати пораду щодо певної ситуації у себе в вузі.
Несподіванкою візит студентського уряду став для Міністерства культури та туризму України. І хоча на передодні, 21–го листопада, це Міністерство дало добро і запросило у НДЛМ питання, які будуть поставлені під час візиту студентів, чиновники не прийняли молодь.

Проте радо зустрівся з молодим активом України перший заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Ілля Шевляк. Також про роботу молодіжного міністерства розповідали: начальник відділу молодіжної політики – Анатолій Білий, начальники відділів здорового способу життя, зайнятості та культурно-просвітницького відділу. Студенти дізналися про велику кількість грантів, премій Президента та Міністерств, заходів культурно-просвітницького спрямування в Україні, програму підтримки української сім’ї, громадську організацію „Спорт для всіх”, перспективи створення Національної ради при Президенті України.
В останній день свого стажування студентські урядовці мали змогу поспілкуватися із Народним депутатом України Олегом Петровим, ще раз обговорити тему окремого Закону „Про студентське самоврядування” і почути перелік Законів, які найближчим часом розглядатимуться Верховною Радою.

Також студенти відвідали громадські слухання у Верховній Раді, де розглядалися проблеми сільської молоді

Дотримуючись правил проекту «Студентська республіка», наприкінці липня 2006 року буде обраний новий Студентський парламент і Президента Студреспубліки. Але, щоб залишити власний слід, нинішні переможці вирішили всіляко підтримувати лобістську кампанію законопроекту про „Студентське самоврядування”, кожен у своїй області, аби для органів студентського самоврядування існував окремий закон, що надасть студентському голосу реальної ваги.

Bookmark and Share