Про „Студентський закон” дізнались лідери Харкова


Його головною темою стало обговорення проекту Закону України "Про студентське самоврядування України" серед представників харківського студентства та попереднє підбиття підсумків щодо цього процесу в регіоні. Про нормативно-правове регулювання спірних питань між студентською громадою та адміністрацією вищих навчальних закладів, говорили лідери громадської студентської думки і експерти.

Про перебіг широкого обговорення в студентському середовищі цих законодавчих ініціатив спочатку круглого столу розповів ведучий Артем Коновалов - заступник Голови Харківської обласної організації Народно-демократичної ліги молоді. Він зазначив, що після створення 10 жовтня 2005 р. робочої групи з розробки окремого законопроекту для студентського самоврядування на чолі з Павлом Вікнянським, куди ввійшли експерти, молодіжні та студентські активісти, учасники проекту " Студентська республіка", представники влади, було створено законопроект „Про студентське самоврядування”. Реєстраційний номер 8470 „студентський закон” отримав 17 листопада в Міжнародний день студентів.

Артем Коновалов також ознайомив присутніх із попереднім обговоренням законопроекту на робочій зустрічі членів Всеукраїнської студентської Ради при Міністерстві освіти і науки України від Харківської області (18 листопада 2005 року, ХДУМ ім. І.П. Котляревського) та І міському студентському форумі "Студентське самоврядування в Україні: проблеми та перспективи" (19-20 листопада 2005 року, ХНУРЕ), а також з інформацією щодо дискусії навколо законопроекту на форумі "Крок до ефективного студентського самоврядування" (19 листопада 2005 року, м. Київ) та конференції "Активізація участі молоді в суспільних процесах" (19-20 листопада 2005 року, м. Київ). Також він зазначив що: " Безперечною перевагою проекту є гарантованість представлення студентів у органах управління вузу, ґрунтовного фінансування та реєстрації як юридичної особи ,а його унікальність полягає в тому, що наразі самі студенти можуть розробити свої пропозиції стосовно законопроекту".

Результатом проведеного заходу стала визначеність стосовно подальших дій лідерів громадської думки студентів і експертів. Було вирішено провести серію презентації законопроекту, та долучитися до віртуального інформаційного ресурсу (дискусійного листу) стосовно обговорення проекту закону „Про студентське самоврядування.

Bookmark and Share