Пластуни провели у Львові Листопадовий зрив


Потрібно зазначити, що традиція Листопадових святкувань у Львові удосконалювалася вже протягом багатьох років. Святкування, яке розтягнулося на два дві доби, включало в себе:
1. Впорядкування військових поховань на Янівському, Личаківському кладовищах та Знесінні.
2. Історичну теренову гру по Львову 31 жовтня. Точки цієї гри включали як історичні завдання, так і перевірку фізичної вправності та загального інтелектуального розвитку. Переможцями теренівки стали курені імені Марти Чорної та імені Романа Купчинського.
3. Нічну стійку на Меморіалі УГА на Личаківському цвинтарі, участь у якій взяли старші юнаки, юначки та навіть окремі представники станиці Тернопіль.
4. Брейн-ринг на історичну тематику для учнів загальноосвітніх шкіл Львова. Загалом між собою змагалися 9 команд школярів. Поширення традиції Листопадових святкувань на жителів Львова також є однією із давніх виховних традицій Пласту. Саме завдяки таким акціям пластуни і впроваджують свої ідеали в суспільство.
5. Панахида на Меморіалі УГА та покладання квітів до пам’ятних місць, пов’язаних із подіями 1918 року.
6. Важливе значення для налагодження співпраці із молодіжним середовищем у Львові став вечір бардівської пісні в Міському палаці культури імені Гната Хоткевича. Участь у ньому взяли як пластуни (Іруся Пігович з Рівного, львів’яни Марічка Погорілко, Тарас Гривул та Богдан Лялька), так і представники Спілки Української Молоді (Ігор Косик) та Студентського братства Львівщини (Ярослава Мудра та Ірина Бандрівська). Про рівень концерту свідчить також і участь у ньому відомих бардів Олександра Шевченка, Романа Блія та Лілі Кобільник.
7. Похід зі свічками вулицями вечірнього Львова від Палацу культури ім. Г.Хоткевича до Львіської Ратуші. У цьому поході брали участь члени молодіжних організацій Львова.
8. Також в рамках акції серед членів куренів станиці Львів було поширено компакт-диски з короткими історичними фактами та статтями про Листопадовий Зрив. На загал, акція у Львові засвідчила потенціал до якісного покращення відзначення Листопадового Зриву, що допоможе удосконалювати запропонований формат святкування наступні роки.
Окрема подяка членам станичної старшини Павліні Діпонайте за суттєву допомогу у підготовці вечора бардів, а також Олі Герус, Миколі Музалі та Ростилаву Наумкові.
Bookmark and Share