ПЛАСТУНИ РОЗВИВАЮТЬ ТВОРЧІ ІНІЦІАТИВИ МОЛОДІ


Відповідно до статистичних даних, представлених Державним інститутом проблем сім’ї та молоді в Україні зараз спостерігається падіння інтересу дітей та молоді до мистецтва, української культури і загальнолюдських моральних цінностей. Понад 60% підлітків проводять свій вільний час на вулиці, на подвір’ї, у під’їздах (у 1997 році – лише 40%). Якщо терміново не зробити послідовних кроків до зацікавлення молоді національною і світовою культурою і мистецтвом, рівень культурного розвитку українців значно знизиться. Пласт прикладає всі сили для того, щоб українська молодь зростала творчою і мала можливість розвинути свої природні таланти.

Пласт – Національна скаутська організація України в рамках своїх виховних програм пропонує комплекс заходів, метою яких є популяризація культури і мистецтва серед молоді України. Зокрема, Пласт організовує фестивалі „Орликіада” (у Києві), „Зоряний Вітер” (у Рівному), „Дитячі мрії” (у Івано-Франківську). У них візьмуть участь понад 2000 дітей із різних регіонів України, від Донецька до Львова. За їх результатами буде організовано серію виставок-презентацій робіт переможців фестивалів, видано пісенник з авторськими піснями учасників. Літом для обдарованих дітей за скаутською методою буде проведено табори „Метаморфози” і „Дива навколо нас”. На них їх учасники матимуть змогу ознайомитися із різними видами українських народних промислів, поспілкуватися із митцями, опанувати різні елементи українського прикладного мистецтва. Протягом 2005 року планується видання дитячих журналів „Пташеня” і „Юнацтво”, одним із завдань яких є розвиток творчих здібностей дітей. Під час культурологічних зустрічей „Відкриті творчі майстерні” і „Купальські забави” пластуни і обдаровані діти матимуть змогу взяти участь в традиційних народних святах, поспілкуватися із народними митцями тощо. В рамках програми заплановано проведення серії круглих столів, конференцій і семінарів з питань виявлення, навчання і розвитку здібностей обдарованих дітей та молоді, а також з обміну досвідом роботи.

Ці заходи, на думку керівників Пласту, мають сприяти популяризації мистецьких зацікавлень серед дітей та молоді.Bookmark and Share