ПЛАСТ УКРАЇНИ ПРОВІВ ЛІТОМ ПОНАД 100 НАМЕТОВИХ ТАБОРІВ, МЕТОЮ ЯКИХ Є ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ СЕРЕД МОЛОДІ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ


Пластуни вважають, що найбільш ефективним засобом боротьби із шкідливими звичками є активний спосіб життя. Тому літом 2005 році Пласт провів цілий ряд програм з альпінізму, кінного спорту, водного та пішохідного туризму тощо – загалом понад 100 різних таборів. Цікавими і захоплюючими були спортивні табори „Калиновий оберіг” та „Джура”, табір для зацікавлених повітряними видами спорту „Чота крилатих”, табори гірського мандрівництва „Заграва” і „Говерля”, мистецький табір „Метаморфози”, кінно-спортивний табір „Герць”, табір військово-патріотичного виховання „Легіон”, табір лідерів пластових юнацьких частин „Степовий Вітер” тощо. Традиційно найбільшою популярністю користуються в Пласті спеціалізовані табори різних напрямків.

До підготовки кожного табору було залучено найкращих спеціалістів. Перед проведенням програм всі інструктори взяли участь у кваліфікаційних підготовчих курсах. Було детально розроблено виховні і навчальні складові заходів. Виховні програми Пласту сприяють підняттю престижності спорту і здорового способу життя, а також широкому залученню молоді до скаутінгу, який набирає все більшої популярності в Україні.

За даними статистики число підлітків, охоплених заняттями фізкультурою і спортом, знизилося в Україні на 10% (серед молоді – на 14,3%). Водночас на 14,4% збільшилося кількість осіб, які у навчальних закладах за станом здоров’я віднесені до спецмедгруп (порівняно з даними 1992 року). Зараз середній показник підлітків і молоді, охоплених заняттями фізкультурою і спортом становить лише 22,3%. Це не сприяє розвитку молодого покоління на здорових і повноцінних громадян нашої держави.

Виховні методики Пласту – Національної скаутської організації України – своєю основою мають життя в природі і екологічне виховання. Тому проведення туристичних і спортивних оздоровчих та навчальних таборів, семінарів, змагань, злетів для молоді є традиційним і одним із пріоритетних напрямків діяльності Пласту. За 93 роки існування, зокрема за останні 15 років відродження в Україні розроблено комплексну систему плекання здорового способу життя, створення передумов і внутрішньої мотивації для цього через оригінальні програми і заходи. Маючи підготовлені кадри і необхідну матеріальну базу, Пласт активно проводить популяризацію здорового способу життя серед дітей і молоді.

Bookmark and Share