В Івано-Франківcьку втретє відбулися Всеукраїнські змагання пластунів


Третя Всеукраїнська Пластова Спартакіада, що урочисто відкрилась 21-ого жовтня об’єднала пластунів з різних міст України: Дніпропетровська, Полтави, Львова, Тернополя, Рівного, Луцька, Києва, Івано-Франіквська та ін.. Цього року на заклик до змагань відгукнулась рекордна кількість учасників різного віку і це дає підстави стверджувати, що спортивний рух на Україні, зокрема серед пластунів, набирає великої популярності. Приємним є той факт, що з кожним роком росте число команд, які беруть участь у змаганнях. Так цього року вперше серед учасників Спартакіади були представники з Дніпропетровська та Полтави. У програму Спартакіади увійшли найпопулярніші ігрові види спорту: футбол, баскетбол, волейбол. Причому ще однією не мало важливою новинкою стало те, що у копаний м’яч грали не лише хлопці, а й представниці прекрасної половини людства.

У загальному заліку серед хлопців до 18-ти років, як і минулого року, перемогу святкували Івано-Франківці - юнаки 59-ого куреня ім. Степана Ленкавського, залишивши позаду одноліток з львівського куреня ім. Б. Хмельницького. Замкнули чільну трійку знову ж таки господарі змагань - 49-ий курінь ім. І. Миколайчука. Напруженими виявились змагання у дівчат. І тут першість отримали представники нашої області - команда „Хмарки” з Іваниківки. Другими фінішували юначки зі Львова (курінь ім. М. Чурай). Третіми були ще одні львів’янки з куреня ім. К. Зарицької.

Окрім власне змагань, програма Спартакіади включає і інші заходи, зокрема мистецькі. Так цього року в її рамках відбулось аж дві великі вечірки. Перша з них була присвячена пластовим музичним гуртам. На ній виступали гурт з Самбора „Скрімерс”, львівський панк-рок гурт „Хуч”, та івано-франківський пластовий проект „Пластмаса”. Головними гостями другої вечірки, що відбувалась у приміщенні залу „Просвіти” були місцевий гурт „Фліт” та спеціально запрошені гості гурт „Мертвий півень”.

На офіційному відкритті найбільшої пластової подій року були присутні голова Пласту п. О. Сич, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Івано-Франківська п. А. Середюк начальник відділу туризму та культури ОДА, та голова обласного осередку Пласту п. В. Федорак. Також у неділю змагання відвідав міський голова п. Зіновій Шкутяк.

Bookmark and Share