ПЛАСТ ПРОВОДИТЬ ПРОГРАМУ „УКРАЇНСЬКА РОДИНА”, ЯКА МАЄ ПОПУЛЯРИЗУВАТИ МОДЕЛЬ ВИРІШЕННЯ РОДИННИХ СТОСУНКІВ


Члени Пласту – організації, яка має понад 130 осередків у 22 областях України – провели опитування понад 1 000 сімей та створили збірний соціопортрет української родини. Було опрацьовано програми семінарів і видано книжечку для батьків, буклет і навчально-методичний посібник. В результаті проведення аналізу було сформовано соціокультурний портрет середньостатистичної української родини, а також визначено найбільш важливі її проблеми. Пластуни планують провести 9 семінарів для молодих батьків в різних областях України, від Криму до Івано-Франківщини (Євпаторія, Донецька обл., Луганська обл., Львів, Івано-Франківська обл., ін.). Учасники семінарів разом з дітьми (понад 180 родин) матимуть змогу навчитися разом вирішувати сімейні проблеми і творити культуру родинних стосунків.

Батьки разом із дітьми візьмуть участь у спільному таборі, метою якого буде відродження національних традицій української родини. Діти з батьками матимуть змогу ознайомитися із давніми родинними традиціями українців, вивчити пісні, замовляння, родинно-побутовий фольклор. Понад 1000 осіб-учасників програми візьмуть участь у акції допомоги потребуючим сім’ям, яку проводитиме цього року Пласт.

Протягом програми буде акцентовано увагу громадськості на необхідності вироблення нових підходів до родинних взаємин. Зараз в Україні згідно даних статистики мешкає 14 млн. сімей, з них 2,8 млн. – молоді сім”ї, в яких народжується 80% дітей. Часто сучасним молодим батькам бракує спеціальних знань про те, як успішно виховувати дітей, низьким є розуміння ідеї гендерної рівності і рівно прав’я в родині. Знайти шляхи і моделі вирішення цих проблем і має на меті програма, яка реалізовується Пластом. В планах організації створення шести регіональних центрів (так звані „Школи батьківства”) для надання громадської допомоги молодим сім’ям.

Програма є продовженням проекту, який у 2003-2004 році було реалізовано Пластом за сприяння Канадсько-українського гендерного фонду та Міністерства України у справах сім’ї, дітей та молоді. Але якщо попередній проект мав локальне розповсюдження, то тепер досвід буде поширено на всі області України. Головною родзинкою програми є розробка шляхів створення позитивного оточення, впровадження в сім’ях нових підходів до розуміння гендерної рівності, взаємин представників різних статей.

Bookmark and Share