СТУДЕНТАМ – ОКРЕМИЙ ЗАКОН !


У м. Вінниця, 24 листопада відбулося засідання „круглого столу”, на якому представники вінницьких вузів обговорили проект закону „Про студентське самоврядування”, запропонований Народно-демократичною лігою молоді. Лідери студентства висловили свої пропозиції та зміни для внесення у текст закону.
Закон чітко визначає участь студентів у роботі органів студентського самоврядування, забороняє будь – які обмеження на участь по джерелам фінансування, громадянству, терміну навчання та академічній успішності, мовній ознаці, тощо. Студентським радам надаватиметься статус юридичної особи (на рівні громадських організацій). Керівництво вузу забезпечуватиме студраду приміщення, технікою, меблями, а також щорічно перераховуватиме на рахунок студради 1% від бюджету вузу. На кожному факультеті та в кожному гуртожитку будуть створені постійнодіючі комісії студради, щоб мати об’єктивну картину життя студентства.
Учасників „круглого столу” цікавило, чи надаватимуть пільги для членів студрад, чи будуть в них задіяні студенти всіх курсів, у тому числі і першого, як проходитимуть вибори студентської ради, яким чином врегулювати питання із студентами заочної форми навчання (так, щоб не утискати їх прав і в той же час не провалювати вибори, бо, наприклад, у Вінницькій філії Тернопільської академії лише 200 студентів навчаються на денній формі, а 800 – на заочній). Особливо гаряче й активно обговорювалось право студентської ради сприяти звільненню ректора при порушенні ним своїх обов’язків. Так що в ідеалі органи студентського самоврядування мають стати дійсно потужною силою, а не маріонетками в руках адміністрації вузу. І, врешті, ще одним кроком на шляху побудови ефективної демократичної системи вищої освіти. А студенти зможуть скористатися своїми законними правами та свободами. Це, правда, в тому разі, коли Верховна Рада прийме закон. Хоч голова ВОО НДЛМ Андрій Кавунець переконаний, що саме так і станеться. Адже сьогодні наше студентство стає дедалі активнішою силою українського суспільства. А враховуючи, що попереду вибори, можна і не сумніватися в успіхові.

Bookmark and Share