Студентське самоврядування має бути ефективним в першу чергу саме для студентів


На форум зібралися лідери студентського самоврядування з пів-ста ВУЗів з різних куточків України, активісти молодіжних громадських організацій, члени студентського парламенту (переможці фестивалю Студентська республіка) та досвідчені експерти.

Організаторами форуму виступили: Спілка ініціативної молоді, проект Молодого Руху „Всеукраїнська мережа студентських громад” та Студентська рада Університету економіки та права „КРОК”.

Під час відкриття, учасників привітали директор департаменту молодіжної політики Міністерства у справах сім’ї молоді та спорту Олександр Ярема, президент Української асоціації студентського самоврядування Олексій Кляшторний, координатор Спілки ініціативної молоді (СІМ) та експерт проекту „Всеукраїнська мережа студентських громад” Артем Михайлюк. Від керівництва університету учасників привітала проректор з корпоративного управляння І.В. Сінгаєвська.

Учасники мали змогу послухати Руслана Синельникова, керівника Громадської ініціативи "Воля", одного з перших лідерів студентського самоврядування України, який розповів присутнім з чого почалося студентське самоврядування України.

Жваву дискусію викликала доповідь Олександра Солонтая, голови Фундації регіональних ініціатив. Розповідаючи про Всеукраїнські студентські ради, Олександр підняв великий пласт проблем студентського самоврядування.

Корисною виявилась доповідь Анни Козловської, уповноваженого представника Парламенту студентів Республіки Польща в Україні. Аня розповіла про польський досвід студентського самоврядування, про вирішення тих проблем, які нещодавно пережила Польща і зараз приживає Україна. Учасників зацікавила інформація про те як в Польщі було створено єдиний представницький орган студентів – Парламент студентів Республіки Польща.

Заступник голови Народно-демократичної ліги молоді Павло Вікнянський, у своїй доповіді торкнувся проблем законодавчого регулювання студентського самоврядування та розповів про розроблений НДЛМ законопроект.

Оксана Овчарук, менеджер з питань молодіжної політики програми розвитку ООН розповіла про участь ПРООН у підтримці студентського самоврядування в Україні та поділилася результатами аналізу стана студентського самоврядування в Україні.

Про студентське самоврядування очами адміністрації, учасники могли почуту від Олега Шарова, проректора з навчальної роботи Університету економіки та права "КРОК". Будучи студентом КНУ ім. Шевченко, Олег Шаров був студентським лідером, а зараз працюючи проректором він активно підтримує студентське самоврядування.

Учасники мали можливість працювати в чотирьох секціях.

Секція „Мотивація студентів до участі у студентському самоврядуванні” мала свого власного експерта – Дениса Курдупова, голову Студентської спілки Харківського гуманітарного університету „Народна українська академія”. Денис зробив доповідь про мотивацію студентів. Учасники секції напрацьовували механізми мотивації студентської молоді та залучення студентів до участі у студентському самоврядуванні.

Учасники секції „Участь студентів у демократизації Вищої школи” аналізували стан демократизації Вищої школи в Україні та розробляли механізми участі студентів у Демократизації Вищої освіти.

Секція „Незалежність студентського самоврядування від адміністрації ВУЗів” мала, мабуть, найбільш жвавіше обговорення. Учасники секції гостро критикували намагання адміністрації контролювати органи студентського самоврядування. Учасники розробляли концепції взаємовідносин з адміністрацією ВУЗів, шукали шляхи налагодження ефективної співпраці.

Секція „Взаємодія органів студентського самоврядування ВУЗів м. Києва” зібрала студентських лідерів м. Києва. Під час роботи секції учасники побудували модель ідеального студентського парламенту міста Києва, чітко окреслили його функції і завдання.

На форумі учасники мали змогу обмінятися досвідом студентського самоврядування, зустрітися з цікавими людьми, знайти однодумців та поділитися з ними ідеями та планами. По закінченню роботи, кожна секція презентувала свої напрацювання. Організатори форуму бажали позбутися всякої заорганізованості тому всіляко підтримували вільне спілкування учасників.

Як зазначила координатор форуму, голова Студентської ради університету "КРОК" Олена Каюмова – „це тільки перший крок по розвитку студентського самоврядування, в подальшому ми плануємо провести ще не один захід”.

Організатори сподіваються, що набутий досвід учасники зможуть використовувати в подальшому для розвитку студентського самоврядування у себе в ВУЗах.Bookmark and Share