Бути чи не бути студентському самоврядуванню в Одеському національному університеті ім. Мечнікова ?


На загальних зборах голів студентського самоврядування і деканів з виховної роботи – пародії на звітно-виборчу конференцію студентського самоврядування – які скликав проректор ОНУ з навчальної роботи, професор, доктор юридичних наук Євген Львович Стрєльцов, він за власним бажанням, без дотримання процедури демократичних виборів, за власним розсудом призначив головою "Ради самоврядування ОНУ" аспіранта кафедри педагогіки Рябенька М.І. (у минулому – студента-контрактника).

Цікаво, що за рік до цієї події Є.Л.Стрєльцов, як проректор затвердив "Положення про студентське самоврядування", яке було попередньо обговорено представниками самоврядування студентів, а потім схвалено до друку Вченою Радою ОНУ. У цьому положенні написано, що "студентське самоврядування самостійна і незалежна організація студентів", "одиницею студентського самоврядування є академічна група", "члени студентського самоврядування мають всі права студентів вузу, а також право обирати і бути обраними до всіх органів самоврядування".

Таким чином, призначенням Рябенька М.І. фактично було поставлено хрест на самоврядуванні університету – організації, що має "розвивати ініціативну студентів", "сприяти їхньому становленню як лідерів", "росту відповідальності за свої вчинки", а найголовніше – "захищати права студентів"!

Тобто, чесна людина, прочитавши положення, зрозуміла б, що коли призначають керівником студентського самоврядування аспіранта (а зараз ще й за сумісництвом викладача), то таким чином порушують права всіх студентів ВНЗ. А нечесна...

У травні 2005 року, не дочекавшись нових "загальних зборів" (про них вирішили "забути" у цьому році – за "Положенням" вони відбуваються раз на рік), студентське самоврядування біологічного факультету, керуючись "Положенням" за своєю ініціативою провело Звітно-виборчу конференцію самоврядування ОНУ, щоб познайомитися з роботою очоленою Рябенко М.І. і підтриманою Стрєльцовим Є.Л. організації. Висновки були невтішні, сумні, але цілком передбачувані. За рік (квітень 2004 – травень 2005) було проведено два заходи: закритий турнір з "Брейн-рінгу" (травень 2004), та зустріч з директором студмістечка, що не принесла жодних позитивних наслідків. Стало цілком зрозуміло, що "голова", призначений адміністрацією не знається на проблемах студентів і захищає не інтереси студентів. Після того, як йому процитували наведені вище фрагменти "Положення”"Рябенко М.І. (як людина мужня чесна і відповідальна) втік зі зборів. Після цього, на конференції було прийнято єдине можливе рішення: обрати тимчасовий виконавчий комітет з представників факультетів для створення діючої системи студентського самоврядування і проведення загально університетських зборів студентів з ініціативи студентів. До комітету ввійшли представники майже всіх підрозділів ОНУ. Під час засідання вівся протокол.

Через чотири дні після зборів Євген Львович Стрєльцов (доктор юридичних наук, професор), ознайомившись з результатами зборів, представив Вченій Раді Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова голову студентського самоврядування ОНУ. Кого? Як? Звичайно ж знову-не-обраного аспіранта, співробітника кафедри педагогіки Рябенко М.І. Така наполегливість у порушенні прав студентів не заслужувала б на медаль чи орден навіть і від влади, що пішла. На що вона заслуговуватиме від влади нової – подивимося.

P.S.
Сьогодні маємо на дворі грудень.
А ситуація до сих пір не змінилася – формальний голова і проректор самі по собі, студенти самі по собі. Що про це все це думає ректор – невідомо...
Чого чекають студенти - незрозуміло.


Bookmark and Share