Сама акція протесту проходила в формі мовчазної демонстрації


Близько 15-ти людей не полінились встати зранку в неділю, прийти під посольство Казахстану і постояти на морозі, аби підтримати своїх близьких друзів. Нехай, не зовсім ефектно чи ефективно, проте щиро. Все-таки, це ще одна ознака того, що події минулого року не були марними. Пікети зараз сприймаються як нормальне явище, майже буденне. Мабуть тому, представники посольства не примусили себе довго чекати, а за якихось 15 хв. помітили мітингуючих і пішли на імпровізовані переговори. Консул, який особисто прийняв від організатора пікетування вимогу звільнити затриманих в Алматі хлопців повівся дуже толерантно: ввічливо привітався, попросив пояснити що саме спричинило проведеня пікетування.

Більше того, він навіть був в курсі справи (?) і спообіцяв, що посприяє тому, щоби питання із затриманням українців якнайшвидше отримала своє логічне продовження в якості звільнення їх з-під варти. Тому, можна вважати, що демонстранти досягли своєї мети і посприяли встановленню справедливості.

P.S.
За 15 хв. після закінчення пікету мені зателефонував із казахстану Сашко Рудий і повідомив, що хлопіців обіцяють звільнити з-під варти вже завтра і можливо, саме ця акція вияву громадянської свідомості спричинила якнайшвидше вирішення проблеми, оминувши всі дипломатичні процедури і реверанси.
Bookmark and Share