Благодійність і студентство речі сумісні


У школах-інтернатах існує проблема з технічним забезпеченням, тому рівень комп'ютерної грамотності випускників цих установ набагато нижчий ніж у учнів ЗОШ. Подолати цей розрив покликані освітянські проекти.
У жовтні 2004 року Сумський центр Програми розширення доступу до навчання в Інтернет (ІАТР), ініціював освітній проект, ціллю якого було викладання основ комп'ютерного користування дітям, які живуть та навчаються у школах-інтернатах. Даний проект здійснюється за підтримки волонтерів Корпусу Миру США та випускників програм міжнародних обмінів (ЕСА).
Після успішного завершення проекту в лютому 2005 року, центри ІАТР оголосили про початок проведення подібного проекту на всій території України, у тому числі в Миколаєві.

Власне проект „Комп'ютерна освіта в школах-інтернатах” розпочався з проведення комп'ютерних курсів для вчителів шкіл-інтернатів, з допомогою Інтернет-центру „Науково-педагогічна бібліотека”.
Наступний етап - англійська літня школа. Вона була організована у серпні 2005 року спільними зусиллями волонтерів Корпусу миру, студентами (ЕСА), МДГУ ім. П. Могили і Миколаївським гуманітарним проектом.
Для навчання в ній були відібрані учні і студенти, шляхом проходження співбесіди з англійської мови.

Взяли участь у проекті:
- Економічний, морський ліцеї Миколаєва, ЗОШ №2, №46, №32, №6, №53, №8;
- Баштанська, Южноукраїнська, Снігурівська гімназії;
- Очаківські ЗОШ;
- Київський міжнародний університет;
- МДГУ ім. П. Могили, МДУ ім. Сухомлинського, НУК, Південно-слов'янського інституту.

Слухачі школи протягом двох тижнів вивчали такі дисципліни: мистецтво письма, лідерство, музика, громадянська освіта, фотографія, театр, ораторське мистецтво, спорт.

До робочої групи проекту увійшли: Антон Сверкунов – ІАТР; Олександр Пронкевич – декан факультету іноземної філології МДГУ ім. П. Могили; Уенді Шапіро, Брюс Бріджес, Одра Дегесі, Джеффрі Лонг – волонтери Корпусу Миру; Юрій Жепало – Миколаївський гуманітарний проект; Ліліана Сусенко, Дмитро Сай, Альона Горбатко - студенти МДГУ ім. П. Могили; Ірина Лисенко – студентка МДУ ім. Сухомлинського.

Навчання коштувало 100 грн. для учасника. Оскільки літню школу відвідали понад 100 молодих людей, то у такий спосіб було зібрано більше ніж 11 000 гривень для закупівлі 7 комп'ютерів. Ще 5 додали підприємства та комерційні фірми Миколаєва (завод «Екватор», комп'ютерна фірма «Інет» і ін.).
.
Леонід Клименко – ректор МДГУ ім. П. Могили, на прес-конференції, що відбулася 29 листопада у приміщенні Вченої Ради зазначив: „Особисто я, за 30 років роботи у вищій школі, не пам’ятаю, щоб студенти вузу, самостійно, змогли реалізувати проект такого рівня”.

Андрій Кругляк - директор Миколаївської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат №3, щоденно спілкується з 154 дітьми з фізичними та розумовими вадами, саме стільки навчається учнів у його школі. До цього у їх розпорядженні знаходився лише 1 комп'ютер, тому 3 машини, які подарували, будуть дуже доречні.

Волонтери Корпусу Миру США Роза Версвайн і Уенді Шапіро не очікували такого результату від проекту. Важливо також і те, що окрім закупівлі комп'ютерів дітям-сиротам, вдалося виховати почуття громадянської відповідальності у молоді. Адже 11 випускників школи вже сьогодні реалізують власні проекти по всій Миколаївській області.

Дмитро Сай – студент факультету іноземної філології, який стояв на чолі акції, зв’язувався з облдержадміністрацією, неурядовими організаціями, вузами, школами-інтернатами, фірмами і підприємствами Миколаєва, про труднощі з якими довелося зіткнутися за цей період сказав: „Немає неможливих речей, щоб досягти неможливого потрібно лиш трохи більше часу”.


Bookmark and Share