В луганських університетах складено списки "неблагонадійних"


"Доходить до того, що адміністрація бере зі старост підписки про те, що вони приведуть на вибори підопічних студентів і дадуть гарантію, що ті проголосують за певного кандидата", - заявив Анатолій Путінцев. Водночас, на будь-які спроби контакту з ним адміністрація вузів не йде. Так, коли він прийшов на зустріч до ректора Луганського аграрного університету Валентини Ткаченко, остання просто втекла через інший вихід. Він розповів, що випадок із Олександром Кириловим і Костянтином Косенком – найбільш кричущий, однак йому відомі й інші випадки відрахувань луганських студентів, незгодних із "генеральною лінією".

Крім відрахованих, за словами Путінцева, є багато "попереджених" людей: неофіційно їх повідомили, що вони перебувають на "поганому рахунку" і можуть готуватися до відселення з гуртожитку та відрахування з ВНЗ в разі будь-яких "необережних рухів" з їхнього боку. Мають місце й факти фізичних розправ: нещодавно було жорстоко побито студента Східноукраїнського національного університету.

"Такі репресії відбуваються в контексті постійної агітації за провладного кандидата в президенти, навіть дискотеки регулярно відбуваються на його підтримку", - наголосив він.

Особливо Анатолій Путінцев, який сам є завідувачем кафедри в Луганському педагогічному університеті, зупинився на випадку двох студентів, відрахованих з Аграрного університету за міні-виставу під час акції "Молодь за! Молодь проти!". Він пояснив, що Костянтин Косенко – відомий серед луганського студентства "КВНщик", тому він не вперше говорив дотепи зі сцени. "Думаю, що в Росії обігравання Путіна не тягне за собою таких тяжких наслідків, як у нас – жарт "КВНщик" про Віктора Януковича", - підкреслив Путінцев.

Він повідомив, що одразу після того, як прояснилась ця історія, до міліції та прокуратури було подано документи зі свідченнями про побиття, а також документи було надіслано в парламентську комісію з моніторингу за ходом виборчої кампанії. "Готується також судовий позов на керівництво ВНЗ. Невдовзі відповідні папери надійдуть і в Міністерство освіти", - додав Анатолій Путінцев.Bookmark and Share