Національний Альянс взяв участь в спостереженні за президентськими виборами в Казахстані


Міжнародна асоціація «Election&Democracy» виходить з того, що вільні і чесні вибори в Казахстані є важливою складовою побудови демократії, служать засобом підвищення довіри громадянського суспільства до політичної системи.

У складі української делегації взяли участь три представники Всеукраїнської громадської молодіжної організації «Національний Альянс»: Руслан Лебідь та Юрій Міндюк – Івано-Франківськ, та Тетяна Лишневець з Луцька.

Делегація з України мала можливість відвідати виборчі дільниці в Республіці Казахстан, ознайомитися з роботою автоматизованої інформаційної системи електронного голосування «Сайлау», що є новинкою в країнах СНД. Незважаючи на те, що Нурсултан Назарбаєв заявив, що останні вибори були найдемократичнішими за всю історію незалежного Казахстану, українці у ході голосування відмітили ряд порушень: не внесення в списки для голосування багатьох виборців; відсутність бюлетенів для голосування на окремих виборчих дільницях; втручання в перебіг голосування урядових чиновників. Делегація з України визнала, що недільні вибори не можна вважати законними.

Для Казахстану ці вибори стали перевіркою шляху, по якому піде ця багата на нафту та газ країна Азії: чи шляхом політичної відкритості і демократії, чи ще більше зверне в бік авторитаризму.

Нагадаємо, що за розповсюдженою інформацією голови ЦВК Казахстану Оналсина Жумабекова, в неділю, на президентських виборах переконливу перемогу отримав чинний президент Нурсултан Назарбаєв. За нього проголосувало 91,1 відсотка виборців, а головного суперника Назарбаєва, єдиного кандидата від опозиції Жармахана Туякбая підтримали лише 6,64 відсотка виборців. Інші три кандидати разом набрали трохи більше, ніж два відсотки голосів. Активність виборців становила 71,96 відсотка. Таким чином, Назарбаєв, який перебуває у кріслі президента останні 16 років, залишиться в ньому на наступні сім рокiв.Bookmark and Share