В'ячеслав Кириленко: Підвищену допомогу при народженні дитини отримало вже майже 200 тисяч мам


Віце-прем’єр зазначив, що „з квітня цього року за оперативними даними таку допомогу отримало 143 662 застраховані особи та 53 866 незастрахованих осіб”

В’ячеслав Кириленко зазначив: „На сьогодні вагомих підстав вважати, що ці гроші використовують не за призначенням, у нас немає, оскільки нині зафіксовано лише поодинокі випадки використання цих виплат не за призначенням, а соціальні інспектори ведуть за цим посилений контроль”.

Віце-прем’єр підкреслив, що кошти на виплату підвищеної одноразової допомоги при народженні дитини закладено і в бюджеті на 2006 рік.

Довідка. З 1 квітня 2005 року одноразова допомога при народженні дитини становить 8497 гривень і виплачують її частинами протягом року (порядок цих виплат уряд затвердив 9 квітня 2005 року).

Першу частину допомоги у розмірі 9 прожиткових мінімумів, тобто 3384 грн., виплачують одразу після народження дитини. Решту грошей (5113,60 грн.) мама отримує готівкою протягом 12 місяців. У перший місяць це допомога у сумі прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років (376 грн.), у наступні місяці виплату здійснюють з підвищенням на 2,2%.

Оформити та отримати допомогу при народженні дитини працюючі (застраховані) громадяни можуть за місцем роботи, а непрацюючі (незастраховані) - в місцевих органах соціального захисту. Останні зможуть отримувати грошову допомогу поштою або у відділеннях банків.

Документи, необхідні для отримання допомоги: заява, копія свідоцтва про народження дитини, довідка про народження дитини. Їх необхідно подати протягом шести місяців з дня народження дитини.Bookmark and Share