УГОРЦІ ОБИРАЛИ НАЙГАРНІШУ ПРЕДСТАВНИЦЮ СЕРЕД НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНШИНИ ЗАКАРПАТТЯ


Після конкурсу на прес-конференції представник Товариства угорської інтелігенції Закарпаття Нандор Дупко розповів про діяльність об’єднання та ідею конкурсу. З журналістами також спілкувалася переможниця — Єва Сагайдак, яка була сповнена емоцій і запевнила журналістів, що зовсім не сподівалася на перемогу. Дівчина розповіла, що між учасницями склалися дружні стосунки, чого, на жаль, немає між громадськими об’єднаннями найчисленнішої на Закарпатті нацменшини. Про „угорські проблеми” журналістам повідомив Нандор Дупко, за словами якого, порозумінню між закарпатськими угорцями заважають різні політичні симпатії очільників товариств. „Закарпатські угорці розділені на різні табори, — сказав Н. Дупко, — на жаль, це дуже критична ситуація, яка загрожує розпорошенням угорської нації за кордоном, молодь не відчуває єдності та забуває свою рідну мову і традиції. Коли закордонні угорці будуть разом — це питання залишається відкритим”.

На конкурсі краси в „Падіюні” побували гості з Угорщини, а також представники Консульства Угорської республіки в Ужгороді. Закарпатські колективи та окремі виконавці демонстрували присутнім національні угорські танці, співали пісні. 12 дівчат-конкурсанток мали теплу активну підтримку залу і почували себе впевнено на сцені. Нандор Дупко зауважив, що програма конкурсу мала ряд організаційних недоліків, однак у майбутньому їх намагатимуться уникнути. А сама ідея мистецького свята могла б надалі єднати представників угорської нації у Закарпатті.

Голова Спілки молодих соціалістів (СМС) Василь Граб розповів, що СМС одразу відгукнулася на прохання організаторів конкурсу про допомогу: „Ми діємо з 2003 року і увесь цей час намагаємося сприяти та підтримувати молодіжні ініціативи. Ми робитимемо це незалежно від виборчих подій і надалі. Окрім того, ми за мирне співіснування різних національностей та народностей, які живуть на Україні. Подібні заходи сприяють міжнаціональній злагоді”.Bookmark and Share

Кафе открыл Max Polyakov: Читать здесь.