Всеукраїнська мережа студентських громад


Законопроект 2599 В’ячеслава Кириленко
27.12.02 народним депутатом В’ячеславом Кириленко був поданий законопроект „Про внесення змін до Закону України „Про вищу освіту” (щодо студентського самоврядування)” під № 2599.

Законопроект розглядався в першому читанні Верховною Радою 3 лютого 2004 року разом з іншими шести законопроектами щодо змін до закону про вищу освіту. Верховна Рада постановила (Постанова №1421-IV) прийняти за основу цей законопроект (№ 2599) та ще два (№3323, №3401), які не мають жодного відношення до студентського самоврядування. Цією ж постановою Верховна Рада України доручила комітету ВРУ з питань науки і освіти об’єднати три зазначені законопроекти в один узгоджений та внести його на друге читання.

Законопроект 3323 комітету ВР з науки і освіти
Об’єднаний законопроект отримав номер 3323, як номер одного з трьох законопроектів та назву законопроекту 3323 – „Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо підготовки кадрів)”

Фактично комітет Верховної Ради з питань науки і освіти, порушивши постанову Верховної Ради, замість об’єднання трьох законопроектів написав новий законопроект, в якому члени комітету виклали своє бачення студентського самоврядування.

Законопроект розглядався у другому читані Верховною Радою 6 липня 2005 року, і був направлений на повторне друге читання. Після доопрацювань законопроект розглядався 22 вересня 2005 року і його було прийнято. Але 25 жовтня 2005 року Президент скористався правом вето і відправив його на доопрацювання (бо законопроект містив норму, що зобов’язувала студентів відпрацьовувати три року після закінчення навчання, чи повертати кошти за навчання). В своїх зауваженнях до законопроекту Президент не торкнувся питань студентського самоврядування.

Законопроект 6352 УАСС
Законопроект „Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо самоврядування студентів і аспірантів та їхньої участі у справах вищих навчальних закладів” був розроблений Українською асоціацією студентського самоврядування.

Для внесення в Верховну Раду під текстом законопроекту були зібрані підписи народних депутатів – представників всіх фракцій, крім комуністичної та соціалістичної. Формально депутати, що підписали стали авторами законопроекту. Зокрема, одним із авторів став Віктор Ющенко. Законопроект був внесений до Верховної ради 18 листопада 2004 року і отримав номер 6352.

Станом на листопад 2005 року законопроект у Верховній Раді ще не розглядався, хоча внесений до порядку денного 8-ої сесії.

Законопроект 8470 НДЛМ
Законопроект „Про студентське самоврядування в Україні” внесений 17.11.2005 народними депутатами О.Петровим, К.Самойлик, С.Татусяком. Законопроект розробила Народно-демократична ліга молоді – молодіжка партії НДП.


Повноваження органів студентського самоврядування мають бути закріплені в законі, а не спускатися „з барського плеча” керівництвом ВУЗу. Відсутність нормального законодавства гальмує розвиток студентського самоврядування, обламує студентські ініціативи. Необхідно якнайшвидше законодавчо врегулювати діяльність студентського самоврядування.

Але одним прийняттям закону, проблеми студентського самоврядування вирішені не будуть. Первинним є не закон, а студентський рух. Доки не буде потужного студентського руху – ніяких змін не буде.
Bookmark and Share