На Сумщині пройшла міжрегіональна конференція «Підтримка молодіжних ініціатив в Сумській, Полтавській та Чернігівській областях»


Ініціатором проведення виступило управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації спільно із Сумським обласним комітетом молодіжних організацій.

Основною метою проведення стала підготовка пропозицій до органів держаної влади та місцевого самоврядування щодо поліпшення стану реалізації молодіжної державної політики в областях.
У конференції взяли участь голова Сумської обласної Ради М.А. Берфман, заступник голови облдержадміністрації, голова МНК О.В. Медуниця, Голова правління Сумського обласного комітету молодіжних організацій, заступник голови МНК Г.В. Сахнюк, голова Комітету з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму К.С. Самойлик ВР України, начальник управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації В.А. Бобиренко. Однім із аспектів обговорення став проект розвитку країни, який було презентовано гостем із Києва, одним із розробників молодіжної складової Петром Ярошинським.
Після відкриття заходу у стінах облдержадміністрації робота перемістилась до табору «Зоряний», що неподалік міста. Учасники конференції розбилися по секціям, в яких і продовжилася робота над творчими задумами.
Другого дня під час закриття конференції була презентована плідна робота молоді. Кожна команда висловила свої напрацьовані ідеї на папері, що вилились в єдину резолюцію. Вона спрямована до представників нинішньої влади – „думайте, гадайте”...як далі жити молоді.

Резолюція
Міжрегіональної конференції
«Підтримка молодіжних ініціатив
у Сумській, Полтавській та Чернігівській областях».

Учасники конференції під час роботи у секціях:

- Вплив молоді на процес прийняття та реалізації управлінських рішень органів державної влади та місцевого самоврядування.
- Фінансування проектів молодіжних організацій з бюджетів усіх рівнів як інноваційна форма передачі частини повноважень від органів державної влади та місцевого самоврядування неурядовим організаціям.
- Розвиток студентського самоврядування як євроінтеграційний процес.
- Роль молодіжних організацій у патріотичному вихованні дітей та молоді.
- Роль молодіжних організацій у профілактиці негативних явищ та формуванні здорового способу життя серед молоді.
- Ефективні комунікації в молодіжному середовищі. Робота молодіжних організацій зі ЗМІ.

Напрацювали пропозиції до органів держаної влади та місцевого самоврядування щодо поліпшення стану реалізації молодіжної державної політики.

- Сприяти створенню профільних молодіжних громадських рад при адміністраціях, управліннях, відділах та радах різного рівня. Запровадити обов’язкову реєстрацію молодіжних громадських рад за наявності положення про їхню діяльність, що не суперечить чинному законодавству.
- Органам місцевого самоврядування забезпечити бюджетне фінансування конкурсів проектів молодіжних громадських організацій, що оголошуються управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та аналогічними відділами при райдержадміністраціях та міськвиконкомах.
- Управлінню у справах сім’ї та молоді сприяти прозорості проведення конкурсів проектів молодіжних громадських організацій, для чого долучити молодіжні громадські організації та громадські ради до розробки проекту положення про конкурсну комісію.
- Сприяти запровадженню спрощеної системи реєстрації неприбуткових громадських організацій, а також полегшеної системи звітності перед державними фондами.
- Щорічно замовляти незалежним дослідницьким структурам проведення аналізу перспектив динаміки розвитку ринку праці на п’ять найближчих років. Результати аналізу доводити до абітурієнтів та студентів області через органи студентського та шкільного самоврядування і профспілки.
- Забезпечити широку інформаційну кампанію серед молоді з метою роз’яснення умов пільгового молодіжного житлового кредитування.
- Зняти обмеження по статтям «виплата заробітної плати» та «придбання устаткування багаторазового використання» у кошторисах проектів молодіжних громадських організацій, фінансованих з місцевих бюджетів.
- Запровадити публікацію бюлетеня з інформацією про конкурси проектів на рівні області.
- Після проведення конкурсу проектів для молодіжних громадських організацій організовувати навчання з основ використання бюджетних коштів та звітності по ним.
- Доопрацювати схему імплементації Болонської системи в українське суспільство і ініціювати внесення відповідних змін до загальнодержавної програми.
- Забезпечити стажування студентів вищих навчальних закладів в органах державної влади та місцевого самоврядування.
- Оголосити конкурс на кращий проект удосконалення законодавчої бази студентського самоврядування.
- Запровадити щорічне проведення обласної теренової гри для учнів старших класів.
- Ініціювати впровадження обов’язкових позакласних годин у форматі екскурсій до військових частин, прикордонних застав тощо.
- Забезпечити обов’язковість використання державних символів (прапор, гімн України) під час проведення урочистих заходів у навчальних закладів усіх рівнів.
- Сприяти повноцінному дозвіллю молоді з залученням громадських організацій різних напрямків роботи.
- Провести ряд інформаційних днів на промислових підприємствах, в установах та організаціях для інформування батьків з метою попередження поширення негативних явищ у молодіжному середовищі.
- Проводити підготовку лекторів по пропаганді здорового способу життя з числа активістів громадських організацій.
- Сприяти створенню медичного центру для студентів області.
- Створити в мережі Інтернет ресурсний веб-сайт, який міститиме інформацію про діяльність, проекти, контакти молодіжних громадських організацій, а також виконуватиме комунікативну функцію завдяки Інтернет-форуму.
- Започаткувати видання обласної молодіжної газети, яка буде створюватися активістами молодіжних організацій.
- Запровадити стажування представників молодіжних організацій, відповідальних за зв’язки зі ЗМІ, при прес-службах обласних структур влади.
- Рекомендувати усім молодіжним організаціям проводити свої заходи українською мовою.
- Проводити щорічно молодіжні міжнародні конференції за участі молодіжних лідерів з усіх регіонів Сумської області, інших областей України та сусідніх держав (Росії, Білорусі та ін.)
- Позбавитися у своїй діяльності застарілих і неефективних форм роботи з молоддю (зокрема, вилучити з проекту комплексної програми «Молодь Сумщини» п.1 розділ VII.).
- Впровадження бюджетного кредитування бізнес-проектів молодіжних організацій.

Дані пропозиції рекомендується внести до комплексних регіональних молодіжних програм, що покликані сприяти соціальному становленню та розвитку молоді.

11 грудня 2005 року
м. Суми
Bookmark and Share