Молодь напередодні виборів активізується


— Андрію, як би ти оцінив роль молоді у політичних акціях?

— Після помаранчевої революції у молодіжному середовищі настало розчарування від невиконаних обіцянок. Одна з них — підвищення стипендій до одного неоподаткованого мінімуму — так і не була в повній мірі виконана. Після емоційного піднесення серед молоді, представники котрої брали участь у відомих подіях минулого року, спостерігається спад, навіть відчувається якась інертність. Можливо, через те, що молоді люди дізналися, яким чином йшло фінансування революції, через які канали, кому і скільки платили. Через це, до прикладу, відбувся і розкол молодіжної організації «Пора».

В області зараз активно діють лише кілька молодіжних організацій, УСДМ — одна з них. Одразу після т.зв. помаранчевої революції у нашій організації також відчутним був спад активності. Пов’язуємо це з кількома причинами, однак найперша — тиск та переслідування за політичні переконання. Зокрема, затримання та арешт секретаря обкому СДПУ(О) Івана Різака, члена бюро обкому Віктора Дядченка та інших членів партії. Тепер нас залишилося менше, але ми стали згуртованіші і це наша перевага. Ми єдина команда, яка з упевненістю дивиться в майбутнє.

— Які головні завдання стоять перед міською громадською організацією УСДМ?

— За шестирічну діяльність в нашій організації сформувалася стала команда. Як стратегічний партнер СДПУ(О) головним завданням вважаємо активізувати молодь напередодні виборів, в основному членів нашої молодіжної організації. Щоб вони пішли на вибори і підтримали ідейні засади Соціал-демократичної партії України (об’єднаної). Ще один наш проект проходить під гаслом «Молодь проти вступу України до НАТО».

Наша країна має статус позаблокової нейтральної країни, а якщо станемо членом північноатлантичного альянсу, то втратимо його, більше того, будемо непослідовні у своїй зовнішній політиці. Крім того, НАТО має відповідні вимоги до своїх членів — переоснащення армії під західні стандарти. Якщо це зробити, то Україні таке переоснащення Збройних сил з 2006 по 2012 рр. може обійтися в 90 млрд. грн. Ще один чинник, який свідчить про недоцільність входження України до НАТО, є те, що наша держава входить у чільну десятку країн-експортерів зброї. У військово-промисловій галузі працює до 1,5 тис. підприємств. Надходження від продажу військової техніки та зброї є одним з головних джерел наповнення бюджету. Наші танки, літаки, стрілецька зброя нічим не гірші за американські, а в багатьох аспектах і переважають. А ціни на нашу зброю нижчі за аналогічні західні прототипи, тому її більше купують. Тож навіщо нам все змінювати і знищувати свою військову промисловість?

— Що сказав би молоді голова ужгородських уесдеемівців?

— Обов’язково прийти на вибори і підтримати ту політичну силу, ідеї якої близькі. Від нашої життєвої позиції багато чого залежить. Це вже доведено історією

Bookmark and Share