Кібер-Няня


Початок XXI століття знаменувався для України широкою доступністю громадськості до новітніх комунікаційних технологій. Сьогодні кожен десятий українець користується мережею Інтернет, а це вже 5 мільйонів громадян, серед яких майже половина є молоддю. Інтернет, як монета, має свій аверс та реверс. Мова ідеться про безконтрольність та хаотичність розміщення інформації в інтернеті. Безкрайньо велика кількість інтернет-ресурсів наповнена такою аморальною інформацією як порнографія, збочення, насилля, вбивства, зброя, наркотики тощо.
І все це потрапляє на широку аудиторію користувачів і, саме жахливе, - до наших дітей!

Виникає логічне питання - що може принести подібна інформація молодій людині, свідомість котрої ще в процесі формування, окрім жахливих, непередбачених наслідків, таких як негативне трансформування свідомості, травмування психіки. Відповідь не викликає сумнівів – нічого.
Жахливим постає факт впливу картинок, фото, текстів та коментарів про насильство, вбивства, сексуальні збочення на формування особистості дитини.
Ситуація доволі складна і потребує беззаперечного вирішення, оскільки від цього не застрахований жоден з нас. Нехтуючи проблемою та запевняючи, що Ваша дитина стовідсотково захищена від подібного, ви наражаєте її на серйозну небезпеку, оскільки доступність користування мережею Інтернет в Україні при наявності великої кількості інтернет-клубів може звучати як апріорі.

Звичайно, поки з проблемою не зіштовхнешся віч-на-віч, принципово вона тебе не стосується. Але цю проблему докорінно потрібно вирішувати, оскільки результати можуть бути сумні та непередбачені, бо неконтрольований інтернет несе в собі колосальну небезпеку.

Зрозуміло, що вирішити проблему шляхом заборони доступу до мережі, шляхом введення вікового цензу неможливо, оскільки дітям корисно відвідувати пізнавальні, навчальні, інтелектуальні сайти в Інтернеті, яких безліч та й сучасна система освіти дозволяє використовувати Інтернет як джерело підготовки до навчання (з урахуванням колосального ресурсу електронних бібліотек, електронних документальних архівів).

Але, як будь-яка проблема, ситуація що склалась, має своє вирішення. У нашому випадку воно полягає в створенні комп`ютерної програми, що стане надійним захисником дітей від бруду та ганебності засміченого Інтернету, дозволить черпати дитині лише корисну, потрібну для розвитку, навчання та дозвілля інформацію. Загальнодоступність та безкоштовність програми забезпечить захист дітей на всеукраїнському рівні. Лейтмотивом програми “Кібер-Няня” має стати: “Чистий та прозорий інтернет для наших дітей!”.

Ідея проекту виникла досить давно, але певний час був потрібен активістам Спілки задля пошуку найефективнішого механізму контролю за доступом дітей до аморальних інтернет-ресурсів.

Сьогодні, ми впевнено можемо сказати, що механізм знайдений - це програма “Кібер-Няня”. Втілення її в життя остаточно ліквідує загрозу молодому поколінню, відкриє нові можливості співпраці “дитина – інтернет”!

"Українська Спілка молодих депутатів"

Bookmark and Share