У ЗАКАРПАТСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ ЗАПРОВАДЖУЮТЬ ДЕШЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТЕПЛА


Як зауважила піар-менеджер МРО „Екосфера” Наталя Дерев’янченко: “Відомо, що теплова енергія, що використовується у житлово-комунальному господарстві для опалення виробляється на основі спалювання нафтопродуктів, вугілля та деревини. На опалення приміщень витрачається 25% палива, що споживається в країні, з них 80% – у житлових будинках. Однак, тепло в наших домівках просто розсіюється та виходить назовні через щілини у вікнах та дверях. Причому втрати тепла через відсутність теплозберігаючих заходів сягають більше ніж 30%!”
Щоб показати, яких простих та ефективних заходів можна вжити для усунення втрат тепла, керівник МРО „Екосфера” Оксана Станкевич детально роз’яснила заходи, які застосовувались при теплозбереженні: ”Сама технологія утеплення надзвичайно проста. Замість смужок паперу чи поролону, якими зазвичай утеплюються вікна приміщень, запропоновано використовувати спеціальні силіконові шнури, які вкладаються у попередньо зроблені жолоби у віконних рамах. Для цієї нескладної операції потрібний мінімальний набір столярних інструментів, який є у кожного господаря вдома чи у шкільному кабінеті викладача трудового навчання”.
Директор школи Юрій Росоха розповів, що через проведення теплозберігаючих заходів температура в шкільних приміщеннях піднялась від 16 до 20-22 градусів. Також від подякував міжнародному раднику швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства Закарпаття FORZA Хілмару Фільмі: у рамках проекту було виділено необхідні кошти для проведення як підготовчих, так і самих утеплюючих робіт. Загалом вартість робіт по утепленню вікон всієї школи обійшлась у суму близько 8 тис. грн.
На переконання ініціаторів проекту такі нескладні, і разом з тим ефективні методи можна і потрібно проводити в кожній школі, дитсадочку чи приватній квартирі. За підрахунками спеціалістів з енергозбереження за допомогою такого способу утеплення без значних капітальних втрат можна зменшити втрати тепла на 5-10%, що дорівнює підняттю температури у приміщеннях на 3-5 градусів за Цельсієм. Але для цього потрібно зацікавити відділи освіти районних державних адміністрацій, голів сільських рад, безпосередньо керівників навчально-виховних закладів на місцях. Разом із тим можливі варіанти, коли працівники школи та батьки учнів своїми силами можуть провести ці роботи за власний кошт, адже утепленні вікна слугуватимуть десятки років. Зі свого боку „Екосфера” готова надати безкоштовні консультативні послуги з технічного та технологічного проведення цих робіт.


Bookmark and Share