Досвід без проблем не буває


8 грудня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка (ЖДУ) відбувся круглий стіл з обміну досвідом студентського самоврядування вищих навчальних закладів м. Житомира. У заході, що стався під егідою студентського мера Олександра Гінгізова, взяли участь лідери 7 державних та приватних вузів міста.

Родзинкою круглого столу стала презентація сайту Студентського братства ЖДУ. Сайт є невід’ємною частиною зв’язків з громадськістю. У цьому напрямку присутні висловили бажання вдосконалюватися та переймати моделі комунікацій в інших. Так, представник Житомирського державного агроекологічного університету Іван Мартинчук не зміг приховати задоволення від роботи студентського радіо у ЖДУ. На його думку, такого радіо бракує усім вузам міста.

Окрім досвіду обговорювалися болючі питання студсамоврядування. Ні для кого не було таємницею, що основними проблемами не лише на локальному, а й всеукраїнському рівні, є фінансування та нормативне регулювання. Докладніше про легітимну базу студсамоврядування говорив заступник голови Народно-демократичної ліги молоді (НДЛМ) Павло Вікнянський. Він представив проект закону “Про студентське самоврядування в Україні”. Нині, за словами Павла Вікнянського, планується масштабне обговорення законопроекту у стінах якомога більшої кількості вузів України. Заступник голови НДЛМ переконаний, що потрібно докласти усіх зусиль, аби законопроект прийняли до квітня 2006 р.: “Адже це нікому не буде потрібно після виборів”.
Несподіваним гостем на круглому столі був губернатор Житомирської області Павло Жебрівський. Він запевнив, що нинішня влада буде сприяти молодіжному рухові України. Також губернатор пообіцяв згодом зустрітися з учасниками заходу, аби налагодити зв’язки з активістами студентського самоврядування міста.
Bookmark and Share