Роздуми про партійну молодь, або про молодь „на правах реклами”


Ось і зараз, напередодні довгоочікуваного 26 березня 2006 р. крім того, що на політичну арену країни вилізли і пробують „рипатись” нові політичні партії різного гатунку, представники т.з політичного бомонду починають згадувати про всіх і вся і обіцяти усе і всім. Ці обіцянки не обходять і молодь.

Однією з провідних форм співпраці політичної партії з молоддю є створення т.з молодіжної філії партії. Я б назвав це більш коректніше – молодіжний партнер політичної партії. Все ж таки для цього є усі підстави – хоча б наявність у більшості таких утворень офіційного юридичного статусу.
Зі 127 політичних гравців, які на сьогоднішній день існують в країні 26 має свого молодіжного супутника, а такі як СДПУ(о) і УНП навіть по три. Ще близько 9 партій декларують про наявність таких.
Крім того, основу таких партій, як „Нова генерація”, „Пора”, Молодіжна партія України і „Молода Україна” – складає молодь. Лише двом політичним силам за своїми „ідеологічними” поглядами і орієнтацію на вузьку соціальну групу (електорат) не дано говорити про краще майбутнє молоді у свої лавах - Партія захисту пенсіонерів і Партія пенсіонерів України.

А як на Херсонщині?
Щож до Херсонщини, то молодіжно-політичне поле регіону є ненадто густим і має величезні перспективи для зорювання.
Причини як завжди одні, як на загальнодержавному, так і регіональному рівнях: відсутність повноцінного і стабільного фінансування, нігілізм партії-партнера у міжвиборчий період, низький рівень політичної активності молоді, відсутність у достатній кількості молодих провідників в „океані” (хоча б регіональної) політики, їх незавжди високий професіоналізм т.д і т.п.
Більш-менш стабільно і повсяк час заявляють про своє існування Народно-демократична ліга молоді (НДП), Українська соціал-демократична молодь і Соціалістичний конгрес молоді (СДПУ(о), Союз молоді регіонів України (Партія Регіонів).
Та з початку весни, як Білосніжка, політичні партії, а разом з ними і її молодіжні партнери, просинаються і починають активничати на політичній кухні.

Так от нещодавно, заявили про своє існування у всеукраїнському масштабі молодіжні партнери Народного Союзу „Наша Україна” – Молодіжний Союз „Наша Україна” і Батьківщини – „Батьківщина молода”.
На регіональному рівні про молодих „помаранчевих” ні сном ні духом, хоча деякі джерела стверджують про те, що установча конференція обласного осередку МС „НУ” відбулася 24 листопада, але чомусь у дуже вузькому колі за зачиненими дверима. Та за такими зачиненими, що досі невідомо хто ж став лідером молодих „нашеукраїнців” херсонського хвасону.
Що ж до молодих цінувачів „Батьківщини”, то їх установча конференція пройшла вже давно. Головою було обрано Любов Єрьомічеву (активістку ГК „Пора”).
Крім того, останнім часом нагадують про своє існування і інші розподілювачі молодіжного пирога на виборах: „Молодь за Литвина” (Народна Партія), Спілка молодих соціалістів (СПУ), Ленінська комуністична спілка молоді України (КПУ). Іншим же можна побажати усього найкращого.

Огляд молодіжних штиків
Говорячи про вплив молодіжних організацій на молодіжне середовище регіону, то тут молодіжки, впринципі, можуть виступати дзеркалом своїх старших партнерів, але при умові їх хоча б більш-менш активної роботи.
Так, „Батьківщина молода” має якісь претензії на вплив на деякі факультети ХДУ та деякі райони області (м.Каховка, м.Н.Каховка). Крім того молоді цінувачі Юлії Володимирівни дають про себе знати і в інших районах, таких як Голопристанський. Але важливо підкреслити, що жодної заслуги у цьому голови обласної організації Л.Єрьомічевої непроглядається. Чомусь весь час Любу можна було спостерігати не у роботі по пропаганді ідеалів партії-годувальниці, а біля наметів Громадянської партії „Пора” чи на шпальтах газет одного з потенційних кандидатів на посаду міського голови, з якимись роздумами про події річної давності. І взагалі ситуація у регіональній „Батьківщині молодій” якась незрозуміла.

У минулому випуску газети „Вгору” відомий „борець” за інтереси херсонської молоді, а за суміснитвом лідер обласної організації партії „Батьківщина” Ю.Одарченко під грифом „на правах реклами” поділися з херсонцями своїм баченням щодо політичної позиції херсонської молоді і її подільші перспективи. Зокрема Юрій Віталійович дуже тішився своєю партійною молоддю і переконував читачів, що саме у „Батьківщині” молодь може реалізувати свої політичні амбіції. Прикладом цього є молоді люди, які були внесені до виборчих списків рад різних рівнів. Але чомусь неуточнюється у списки до яких саме рад і під якими конкретно номерами внесені ці молоді активісти. У свою чергу, на нещодавньому круглому столі у прес-центрі „Вибір-2006” Л.Єрьомічева песимістично відгукнулася, щодо реалізації її політичних амбіцій у партії, так як „місця, адекватного її харизмі та добрим справам, які нею вже зроблені для партії, вона не отримає” („Політична Херсонщина”, 31.10.05). Та й взагалі, на думку Л.Єрьомічевої „сприймають молодь як щось дитяче та доручають їй належну роботу - роздавати газетки, махати шуршиками, щось малювати, займатися якоюсь культурно-розважальною діяльністю. Основна маса включеної у такий процес молоді – студенти, для яких постояти з прапором за 10 гривень – підробіток” (Херсонський прес-клуб 1.11.05). Виникає питання, чим особлива „Батьківщина” по відношенню до інших партій, якщо молодь в ній займає таке „провідне місце”?

Особисто я нічого немаю проти Юрія Віталійовича і його політичної сили, але коли через такі публікації, починають займатися „втиранням окулярів”, хочеться ще раз поспівчувати нашій молоді за те, що поки-що вона залишається у статусі „на правах реклами” і нічогісінько неробить для того щоб щось змінити.
Іншим борцем за місцем під сонцем є Спілка молодих соціалістів. Молоді соціалісти Херсонщини мають доволі непогані позиції у молодіжному середовищі регіону. Спілка має своїх представників у більшсті вузах Херсона, а партія, у свою чергу, активно „сприяє” створенню осередків Спілки у районах області. Важливим інструментом ідеологічної боротьби, яка підкріплює СМСівців є всеукраїнська молодіжна газета „Моя волна”, яка актитвно розповсюджується серед студенства.

Регіональна ячейка Союзу молоді регіонів України після зміни керівництва обласної організації неначе відкрила своє друге дихання. Молоді регіонали швиденько завойовують сипантії серед студентської молоді Херсона, а після того, як обласний виборчий штаб очолив народний депутат України В.Демьохін у молодих регіоналів неповинно бути проблем з ресурсами. Головне правильно і раціонально їх використати.
Українські соціал-демократи молоді у Херсонські області суттєво втратили свої позиції у молодіжному просторі після перемоги „помаранчвої” влади. Крім того сказали „допобачення” і деякі лідери місцевих осередків УСДМ, не говорячи вже про те, що дискомфортно почувають себе і старші однопартійці. Наразі обласну організацію СДПУ(о) очолив народний депутат України В.Воюш узявши собі у заступники відомого, на регіональному просторі, знавця молодіжної політики, екс-заступника голови Херсонської облдержадміністрації В.Лебідя. Так що не все ще так погано у господарстві О.Бєляєва. Теж саме стосується і ще одного партнера СДПУ(о) - Соціалістичного конгресу молоді.

Херсонська обласна організація Ленінської комуністичної спілки молоді України є чи не найдорослішою молодіжною організацією, як регіону так і країни. Говорити про комсомольців це нічого неговорити. Активними формами роботи Херсонських ЛКСМУшників є участь у всіх „тусовках” старших-однопартійців. Щодо впливу на молодіжне середовище, то ту основу складає молодь 33-40(?) років. Можна сподіватися, що після того як лідера обкому КПУ Г.Найду було включено 25-им до списків партії, хоча б на час виборчої кампанії комсомольців зможуть пошикувати і крутонутись якимось молодіжном концертом. Та й вцілому, говорити про якийсь вплив комсомольців на молодіжне середовище можна буде після того, як сама Компартія оновлювиться і омолодиться. Бо це так років з 10 і КПУ неперескоче 3% бар”єр. І неврятує КПУ комсомольська газета „Новая волна”. А з точки зору здорового глузду, комуністична ідея у радикальнооновленому вигляді і новими обличчями має високі шанси знайти підтримку у молодіжному середовища.

Про позицію Молодіжний Союз „Наша Україна” у регіоні покищо зарано говорити, але якщо регіональна організація молодих „нашоукраїнців” буде лише придатком для народного депутата Володимира Фіалковського, то вона накаже довго жити навіть підчас виборчої кампанії.
Регіональний осередок „Молоді за Литвина” після обрання головою всеукраїнської організації народного депутата І.Єремєєва, має непогані шанси розгорнути ще активнішу діяльність. Наразі молоді литвинівці мають у своєму запасі осередки у всіх районах області, найактивнішими з яких є Великоолександрівський і Генічеський і непогані позиції у вузах Херсона. Зокрема це стосується аграрного університету і юридичного інституту. Крім того проводиться робота серед голосуючої молоді ПТУ.

Народно-демократична ліга молоді має у своєму запасі вагомий досвід роботи з молоддю і ряд проектів за рахунок яких НДЛМівці просувають, як себе так і незабувають про НДП. Чого тільки коштує нещодавнє масоване обговорення студентського законопроекту чи „Парламенські дебати”.

Ще одним одним бажаючим вплинути на електоральну поведінку молоді є Громадянська партія „Пора”. За інформацією, яка є у наявності автора цих рядків, організаційні можливості „Пори” на регіональному рівні можна оцінити такими як мізерні. В основному „Пора” зосереджена у м.Херсоні, але робить спроби вийти на межі міста. Покищо спроби неувінчалися великим успіхом. Причиною цього є організаційна недосвідченість керівництва обласної організації. Партійна робота - це ж не на Майдані волати.

А як же інші?
Щож до інших припартійних молодіжок, то про їхню активність можна тільки мріяти.
Не дивлячись на те, що в Української народної партії аж три молодіжних партнери і на всеукраїнському рівні вони час від часу дають про себе знати, на регіональному рівні ситуація кардинально протилежна.
Стає таке враження, що молодий політик Херсонської області Олександр Юхненко, хоче зробити в масштабах Херсонської області свою невеличну корпорацію. Щодо політичної складової, то в запасі вже є регіональна організація УНП і молодіжні організації, які мають більш-менш нормальне фінансування. Щодо бізнесового компонента - покищо тут одні промахи. Але при цьому всьому „на хліб з червоною ікрою” і собі і партнерам по „бізнесу” вистачає.
Нещадавно, облдержадміністрацію було оприлюднено розпорядження голови ОДА Б.Сіленкова №1284 від 22.11.2005 „Про затвердження нового складу ради з питань молодіжної політики при обласній державній адміністрації”. З точки зору здорового глузду до складу цієї оновленої коордради мали б увійти відомі і активні представники молодіжного руху регіону, які до пришестя „помаранчевих подій” „відчували” політичний тиск і переслідування зі сторони „старої” влади. Вцілому, так воно і трапилося. Крім представника НДЛМ, СКМ і Херсонського обласного комітету молодіжних організацій до складу ради були включені „Молодий рух” (В.Чушак) і Українська студентська спілка (Д.Писорогло).
Цікаво, що зробив за останній час „Молодий рух” начолі з В.Чушаком і УСС з Д.Писороглом, щоб увійти до складу такої „авторитетної” коордради. Мені особисто це незрозуміло.
Лідера регіональної молодіжки ПСПУ – „Молода гвардія” я бачив один раз, на одному з чергових антипомаранчевих мітингів. Він виступав у ролі обвинувачувача помаранчевої влади. Хлопчик покищо ходить до школи, але вже займає високу посаду керівника обласної організації.
Про політичне майбутнє молодих партійців
Зміни до законодавства дають нові можливості регіональним лідерам припартійних молодіжок у плані свого просування у верх, а відповідно і свого ствердження у політичному просторі.
Зарано ще судити про те, лідери яких партій не кривлять душею, коли говорять накшталт „Молодь наше майбутнє” чи щось у такому ракурсі. Побачимо коли читатимемо списки до Херсонської обласної і міської ради. І наявність у списку це ще не любов до молоді чи молодіжного лідера. Любов починається з номера у цьому виборчому списку.
Але вцілому, хочеться сподіватися, що розуміння того що владу потрібно оновлювати молодими людьми не залишиться на рівні передвиборчих декларацій.Bookmark and Share