В учасників атифашистського маршу в Москві кинули гранату


Демонстрантів охороняли чотириста мілліціонерів. Втім, завадити провокаціям не вдалось - представник Слов'янського союзу молоді кинув у протестувальників гранату. Щоравда, не відірвав чеку - тому все й обішлося.
Антифашистська хода розпочалась із Чистих Прудів і попрямувала аж до Соловецького каменю на Лубянці. Подібні акції праві партії влаштовують не вперше. Під терміном "фашизм" вони мають на увазі не лише утиски мігрантів та "кольорових" людей, а й нинішню владу.
Григорій Явлінскій, лідер партії "Яблуко":
- Фашизм в нашей стране-это ущемление свободы слова. Фашизм- в нашей стране -это гонения на многие организации.

Нинішня хода присвячена шістдесят четвертій річниці оборони Москви від гітлерівських сил. Однак, про події сорокових років минулого століття тут майже не згадували. Москвичі, які прийшли до центра, не приховують, що відверто побоюються поширення радикальних націоналістичних ідей. Побиття іноземців та афроросіян в столиці країни стало вже звичним явищем.

Влада сприяє вкоріненню націоналізму - впевнені лідери демократичних партій. Приклад - четверте листопада - день національної єдності - перетворився на свято радикальних організацій, які пройшлися центром Москви.

Гаррі Каспаров, чемпіон з шахів:
- Гадаю, це дуже добре, що люди, незважаючи на таку погану погоду, прийшли сюди. Вони проти підтримки расизму владою і проти зростання ксенофобії в Росії.

Антифашистський марш підтримують десятки російських інтелігентів - серед них соліст групи "Машина Врємєні" Андрєй Макарєвіч, Максім Покровскій з "Ногу свєло" та Діана Арбєніна з "Ночних снайперов". Відтак організатори ходи сподіваються, що з часом до них долучиться більша частина впливових і популярних людей, тих, хто формує громадську думку в Росії і тоді подібні марші в Москві стануть рідкістю.Bookmark and Share