За підтримки НСНУ організовується міжнаціональний табір


За підтримки партії "Народний Союз Наша Україна", а також Міністерства у справах молоді та спорту, Державного Комітету України у справах національностей та міграції, Євразійського єврейського конгресу, ЗАТ "Брінкфорд" та інших структур Конгрес національних громад України учетверте влаштовують міжнаціональний табір "Джерела толерантності".


У таборі відпочиватимуть і набуватимуть нових знань та навичок міжнаціонального спілкування діти з 15 національних громад України, а також Молдови та Білорусі.


Традиційна форма діяльності табору – презентація національної культури впродовж певного національного дня – доповниться цього року процесом активної взаємодії дітей, що є носіями різних культур.


Завдання табору - зробити так, щоб процес спілкування був інтерактивним, щоб якомога більша кількість дітей брала участь у заходах, щоб кожен міг пізнати особливості того чи іншого народу, спробувати відчути себе на місці представника іншого етносу.


Значна увага приділятиметься автентичному фольклору.


Аби потрапити у табір, діти з кожної національної громади мали відповісти на запитання анкети і написати не лише про своє бажання бути саме в цьому таборі, а й про те, чого вони хочуть для себе від табору, що вони вміють, що знають про свої громади, про національні свята, культуру, звичаї, традиції свого народу, чи можуть щось розповісти про історію своєї громади в Україні та її видатних представників, а також про те, які свої здібності вони можуть реалізувати в таборі.


Дітям також було запропоновано написати твір, реферат або есе на одну із дванадцяти запропонованих тем: "Гостинність – давні та сучасні народні звичаї", "Традиції прийому гостей у різних народів", "Мій родовід", "Світ казок мого народу", "Мій національний герой", "Яким я бачу захист прав моєї громади в Україні", "Моя громада в Україні", "Культурна спадщина мого народу в Україні", "Щоб я зробив, якби був керівником моєї громади", "Взаємодопомога різних народів у складні історичні періоди", "Відображення культури мого народу у мові", "Запис про національність у паспорті: потрібен чи ні".


У таборі буде проведено День пам’яті національних трагедій і катастроф народів. Зі старшими дітьми (15–16 років) будуть обговорюватися питання історичних взаємовідносин, історичні переплетіння доль різних народів: Голокост єврейського народу, Голодомор українців, геноцид вірмен, трагедії кримськотатарського й інших народів у роки Другої світової війни та повоєнні депортації, а також українсько-єврейські, українсько-польські відносини. На думку організаторів табору, дуже важливо пояснити дітям причини цих трагедій, осмислити їх та не допустити повторення.


Табір відкриється 15 серпня в туристично-оздоровчому комплексі "Високі Карпати" (санаторій "Ясіня", смт. Ясіня Рахівського району Закарпатської області, вул. Грушевського, 11).


На відкриття табору запрошуються представники ЗМІ.

Телефони для акредитації: 248-3670, 248-537, (050)3525637.

Bookmark and Share