Волинські націоналісти розповідають школярам про Голодомор


Фільм, який був створений за мотивами повісті Василя Барки „Жовтий князь” кіностудією імені О. П. Довженка, відкриває завісу над Геноцидом українського народу і є лише краплиною того, що має знати кожен українець і весь світ.
Переглянути фільм мали змогу учні та вчителів Навчально-виховного комплексу № 26 м. Луцька, а також всі бажаючі. Перед показом члени ВОО МНК Віта Лошак та Андрій Шевчук розповіли присутнім про масштаби, організаторів та причини геноциду українського народу. Голодомор 1932-33 років став найтрагічнішою сторінкою історії України. Та і на 15 році незалежності України доводиться констатувати, що ця сторінка в свідомості українців є ще сірою плямою, адже не кожен українець знає, що тоді кожні 3 секунди в Україні вмирала людина, 25 тисяч вмирали щодня. За майже 500 днів голодомору в Україні знищено 10 мільйонів українців. А непрямі втрати українського народу склали 14 мільйонів українців.

Досі живі очевидці цього лиха, досі живі і кати, що прощупували кожен сантиметр північних, південних, центральних та східних українських земель, забиравши навіть у дітей останні зернини. Забрали всі продукти, худобу, все їстівне, а кордони підсовєтської пекельної України оточили військовими блокадно-винищувальними загонами. Голодомор був ще й на Кубані. Однак лише тому, що основну частку населення там складали українці. Отож Сталін, Постишев, Каганович, Косіор та ще десятки тисяч московських нелюдів нищили українських селян лише за те, що вони були українцями.

Нагадаємо, що у Луцькому НВК № 26 вже більше місяця втілюється проект Волинської обласної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу та Луцької міської організації „Фундація Регіональних Ініціатив”. Вже створений учнівський патріотичний клуб „Нова Генерація”, завданням якого є виховання молоді в українському дусі, сприяння всебічному розвитку учнів, розвиток лідерських здібностей, стимулювання ініціативності молоді, надання інформації про український молодіжний патріотичний громадський рух, забезпечення здорового змістовного дозвілля. Вже діє кіноклуб, учні випускають інформаційні брошури для школярів, зокрема на історичну тематику. Робота в клубі організована на зразок молодіжної громадської організації, що сприятиме залученню молоді до громадського життя України.
Bookmark and Share