Патріотизм треба виховувати все життя


До участі в заході було запрошено представників навчальних закладів міста, зокрема Луцькі гімназії №4, №18, №21, вищі навчальні заклади: ВДУ, ВІЕМ, МАУП, ЛДТУ, Педагогічний коледж ім. Я.Галагана, Волинську духовну семінарію УПЦ КП та Військовий ліцей. Долучилися до розгляду теми й представники громадських організацій Волині – “Пласт”, “Православне Братство Андрія Первозванного”, “Фундація Регіональних Ініціатив”, “Асоціація Молодих Реформаторів”, Молодіжний інформаційний центр “EVRO-Зарево”; в.о. заввідділом у справах сім’ї та молоді міськвиконкому Оксана Кідиба, духовенство, викладачі та студенти, школярі.

Думки зійшлися на одному – національна свідомість має формуватись впродовж всього життя, в якому освітні заходи відіграють далеко не останню роль. Патріотичне виховання - процес не одного дня і тому потрібна відшліфована і досконала система, в якій взаємодіяли б і школа, і сім’я, і держава. Школі складно одноосібно виховати патріотично свідомого учня і саме тому громадські організації на кшталт Молодіжного Націоналістичного Конгресу та Пласту повинні допомагати їй.

Представників освітніх закладів цікавили здобутки вище згаданих організацій у роботі з шкільною молоддю, тому Віта Лошак розповіла про проект створення патріотичних клубів у школах Луцька, який вже частково реалізований ВОО МНК у школах №26 та №21. Віталій Шпак повідомив, що робота з школярами є пріоритетним напрямом “Пласту” і по кількох школах є їх осередки.

Це був перший “круглий стіл” за яким зібралися не тільки громадські організації, а й навчальні заклади. Сподіватимемось, що така співпраця принесе реальні здобутки у вихованні нових поколінь українців.

Bookmark and Share