Механізми впровадження законодавства про перше робоче місце


У круглому столі «Механізми впровадження законодавства про перше робоче місце» взяли участь народний депутат України - Віталій Хомутиннік, голова Ради молодих підприємців України - Денис Красніков, представники Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту органів виконавчої влади, громадських організацій, профспілок, вузів, професійно-технічних закладів освіти, організацій роботодавців, журналісти тощо.

Денис Красніков розповів, що Закон України «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю» був прийнятий Верховною Радою України у листопаді 2004 року і має вступити в силу з 1 січня наступного року. Але уряд має намір його перенести на 2007 рік, про що зазначено в проекті Держбюджету на 2006 рік.

Нажаль Кабінет Міністрів України не визначив перелік спеціальностей, які потребують дотації та підтримки з боку держави і на які має розповсюджуватися цей закон та механізми надання дотацій роботодавцям.

Рада молодих підприємців України як один з розробників та ініціаторів Закону активно виступає за введення його в дію, тому що однією із засад стабільного соціально-економічного розвитку країни у майбутньому є широке сприяння держави у становленні молодого покоління громадян вже сьогодні. Соціально захищений молодий громадянин – це запорука збереження науково-технічного та духовного потенціалу нації та держави. В сучасних умовах є вкрай необхідним забезпечення молодих громадян робочими місцями, становлення молоді як повноцінної частини суспільства, недопущення зневіри молодого покоління українців і розповсюдження негативних явищ у молодіжному середовищі, які часто є наслідком безробіття.

РМПУ вважає, що рішення Уряду про перенесення терміну введення в дію Закону на 2007 рік викликане тим, що у процесі його опрацювання не було враховано думку суспільства. На жаль, не відбувалися широкомасштабні консультації державних органів із громадськістю.

Підчас заходу було представлено Програму «Перша праця», що успішно реалізується з 2002 року у Польщі та модернізований сайт Ради молодих підприємців України www.UkrPersonal.com.ua, на якому розміщена інформація щодо стажування і працевлаштування в Україні та закордоном: каталог вакансій та резюме, новини, обговорення законодавства та інше.

За ініціативи Голови Ради молодих підприємців України буде утворена робоча група, яка займатиметься розробкою комплексної державної програми «Механізми впровадження законодавства про перше робоче місце». Програма включатиме професійно-освітню орієнтацію молоді, можливі шляхи подолання молодіжного безробіття на базі позитивного зарубіжного досвіду (зокрема, Польська програма «Перша праця» Республіка Польща), розробку пропозицій щодо механізму впровадження Закону України «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю» та нових пропозицій до законодавства України, що поліпшують ситуацію на ринку праці.

До складу робочої групи увійдуть представники громадських організацій України, ВУЗів та професійно-технічних навчальних закладів, профспілок, організацій роботодавців, експерти та інші зацікавлені особи.

Bookmark and Share