голова Чернівецької обласної молодіжної організації «Сучасник» звернула увагу присутніх на проблеми безробіття сільської молоді


Напередодні сесії Чернівецької обласної ради відбулася зустріч керівників молодіжних громадських Буковини із головою ради п. Олександром Грушком, керівниками постійних комісій та депутатських фракцій. Метою зустрічі було залучення молодіжних організацій до формування бюджету 2006 р та забезпечення реального фінансування молодіжної політики області на 2006 р.

Перед присутніми виступи Василь Паламар, начальник відділу у справах сім'ї та молоді ОДА, який проінформував присутніх про основні результати роботи відділу в 2005 р. Зокрема він зазначив, що відділ інтенсивно розвиває нові напрямки роботи щодо встановлення міжнародної молодіжної співпраці, попередження торгівлі людьми та роботи із сільською молоддю. Він зазначив, що фінансування молодіжної політики в області досить обмежене, тому співпраця відділу із молодіжними громадськими організаціями Буковини досі мала лише підтримуючий характер (у вигляді мініпроектів). Втім, завдяки залученню ресурсів громадських організацій із інших джерел для реалізації конкретних програм та проектів стало можливим вирішення або попередження багатьох масштабних проблем Чернівецької області.
Володимир Дорош, голова Чернівецької обласної організації «Народно-демократична Ліга Молоді» в своєму зверненні підкреслив важливість зустрічі як першого прецедента за всю історію молодіжної політики Чернівецької області, оскільки вперше до формування бюджету області залучаються молоді люди, які висловлюють своє бачення пріоритетності фінансування молодіжних програм. Він поділився із присутніми інформацією про успіхи в реалізації проектів організації «Студентська республіка» та «Сільська молодь», а також поділився досвідом своєї організації у вирішені глобальних молодіжних проблем області. Вже зараз НДЛМ спільно із відділом у справах сім`ї та молоді розробили спільну програму «Про поняття соціальних сиріт» та проект «Робота із сільською молоддю».

Володимир Бешлей, заступник голови Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях», голова Спілки Активної Молоді проінформував депутатів Чернівецької обласної ради про перші результати конкурсу соціальних проектів міських громадських організацій, який проводила Чернівецька міська рада. Зокрема він зазначив, що таким чином міська рада на конкурентних засадах вирішує важливі міські проблеми, залучаючи додаткові людські, фінансові та інші ресурси для задоволення потреб громади. Він наголосив на тому, що Народний Дім за участю депутатів обласної ради, керівників профільних відділів, управлінь ОДА та лідерів третього сектору розробив аналогічний механізм і для чернівецької області. Робоча група вже винесла на розгляд керівництва області відповідне положення та конструктивні пропозиції. Володимир Бешлей висловив сподівання на те, що депутатський корпус області підтримає конкурсний механізм розподілу бюджетних коштів між громадськими організаціями області задля досягнення конкретних цілей, результатів та вирішення нагальних проблем громадян.

Ельвіра Мручковcька, голова Чернівецької обласної молодіжної організації «Сучасник» звернула увагу присутніх на проблеми безробіття сільської молоді та проблему торгівлі людьми, які зараз є дуже актуальними в Чернівецькій області. Пані Ельвіра поділилася напрацюваннями своєї організації щодо вирішення цих проблем. Вона висловила побажання створити моніторингову групу із депутатів обласної ради, які б проводили зустрічі із активом громадських організацій, залучалися до спільної роботи, контролювали ефективність розподілу бюджетних коштів.

На завершення зустрічі Олександр Грушко підсумовуючи сказане зазначив, що розроблений громадськими організаціями проект Положення «Про конкурс соціальних проектів в Чернівецькій області» в даний час опрацьовується профільними комісіями обласної ради та буде винесений на розгляд сесії в грудні 2005 р. Він також наголосив, що вже 2006 році фінансування на молодіжну політику буде значно збільшено.
Bookmark and Share