ОБЕРЕЖНО: ПІРСИНГ


Пам’ятаю, в одинадцятому класі, отримавши купу вражень від перегляду MTV, я захотіла вирізнитися з натовпу школярів. Взяла голку, перекис водню і срібну сережку, зачинилася у своїй кімнаті й нумо чинити екзекуцію над власним носиком.
Крові було багацько, але наступного дня у всій красі я з’явилася в класі. Дехто мені заздрив, більшість не зрозуміла. Де ж це бачено?!! У маленькому містечку тільки й мови було про дівчину з проколеним носом. Мама мого тодішнього хлопця називала мене просто - “Принцеса з сережкою”, а моя дивилася на це крізь пальці - мовляв, перебіситься і зніме.
Справді, згодом сережка таки зникла з мого обличчя. Проте тільки після зустрічі з Юрієм Макаровим я збагнула, як мені тоді пощастило...

А що то таке?
Про пірсинг (штучний отвір в шкірі людини, не передбачений природою) людство знає вже давно: у давніх єгиптян проколений пупок був знаком приналежності до знатного роду. Наприкінці XX століття пірсинг завдяки хіпі та іншим неформальним об’єднанням молоді отримав друге життя, а останнім часом, як і татуювання, непомітно перейшов у розряд модних атрибутів практично всіх соціальних верств.

Краса вимагає жертв...
На перший погляд, це все здається простим. Мало того - гарним. Насправді ж пірсинг - річ серйозна й небезпечна. Звертаючись до непрофесіоналів, ви дуже ризикуєте, бо наражаєтеся на різноманітні ускладнення. Найчастіше це бактеріальна інфекція, кровотечі, утворення шрамів, наростів.

No problems?
Про проблеми, пов’язані з проколюванням тіла, а також поради для тих, хто планує прикрасити своє тіло сережкою, ми вирішили поговорити з майстром тату і пірсингу Юрієм Макаровим.

- Юрію, всім відомо, що пірсинг - це дуже серйозно, до того ж не кожен може собі дозволити таку прикрасу...

- Пірсинг вимагає дотримання суворих гігієнічних норм, тому проколювання можуть дозволити собі лише ті люди, яким не байдуже власне здоров’я. Адже це тільки на перший погляд здається елементарним - проколов собі щось і все. Красиво, не сперечатимуся. Але ж це аж ніяк не все. Найголовніше починається вже після процедури, а це ретельний і аж ніяк не елементарний догляд за пірсингом упродовж місяця.

- Чи кожен охочий може опанувати професію пірсера? Що для цього потрібно?

- Передусім медична освіта. А ще - навчання у хорошого майстра. Відтак складаються іспити. Далі починається кропітка робота, адже дуже важливим є досвід пірсера і стаж його роботи. Крім того, ця професія потребує великих капіталовкладень - потужні стерилізатори, чисте приміщення салону, спеціальна санітарна обробка, одноразові інструменти. Ви знаєте, хто найчастіше у мене гостює? Санепідемстанція. Ходять-ходять, а вчепитися немає до чого!

- Коли найкраще робити пірсинг?

- Я раджу робити проколювання в прохолодну пору року, оскільки пил збільшує ризик запалення, а підвищена пітливість сповільнює процес загоювання. Найкраще восени - тоді в організмі людини є достатня кількість вітамінів.

- А як вибрати майстра для проведення операції?

- Передусім поцікавтеся досвідом роботи пірсера. Влаштуйте йому такий собі тест: скільки працює салон, як стерилізуються інструменти, які сережки він вам може запропонувати? До речі, у справжньому салоні вам ніколи не скажуть: „Ідіть і купіть собі сережку, а тоді приходьте”. Це все має бути напоготові у майстра. Приміром, до послуг моїх клієнтів - унікальний магазин із найбільшим вибором сережок. Такого на Західній Україні не знайдете.
Заклад, якому ви вирішили довірити власне тіло, повинен мати каталог прикрас із зазначеним сертифікатом якості на сережки. Запам’ятайте: прикраси мають бути з хірургічної сталі марки 316L. Переконайтеся, що пірсер використовує тільки одноразові стерильні голки і тільки стерильні інструменти. Дізнайтеся, чи зможете ви після проколювання навідуватися до майстра, щоб проконсультуватися.

- Якою має бути прикраса для пірсингу?

- Сережка повинна бути виготовлена лише з імплантаційного хірургічного нержавіючого сплаву (так звана медична сталь), титану. Можна скористатися й новими сережками „Біопласт”. В жодному разі не купуйте прикрас китайського виробництва - такі сережки, виготовлені з харчової сталі з домішками нікелю, тіло не сприймає, до того ж через кілька днів вони втрачають свій блиск, а камінці випадають. Прикраси зі справжньої хірургічної сталі коштують від 50 гривень. Увага, срібло і золото можна вставляти лише у повністю загоєний пірсинг.
Скільки розповідаєш людям, даєш поради, а вони ідуть у якийсь косметичний салон, роблять проколювання, а потім з різними проблемами приходять до мене - „Зробіть щось!”.

- Чи правда, що проколи пістолетом заборонені Асоціацією професійних пірсерів?

- Пістолет застосовується лише для пірсингу вух і крила носа. Все. Тому, якщо вам запропонують швидко і безболісно проколоти будь-яку іншу частину тіла цим інструментом (приміром, пупок) у косметичному салоні, не погоджуйтеся і швиденько втікайте з цього закладу.

- Пірсинг - це дуже боляче? І чи завжди застосовується анестезія?

- Пірсинг у хорошого майстра займає десь хвилину, а саме проколювання - десяту частку секунди. Однак у людей різний так званий больовий поріг. Комусь вистачає доброзичливої розмови і невимушеної атмосфери, а комусь потрібна анестезія. Це на вибір клієнта.

- Кому не можна робити пірсинг?

- Хворим на цукровий діабет, у разі загострення якого-небудь хронічного захворювання. Я роблю пірсинг лише тим, кому виповнилося 16 років.
* * * * *

Наприкінці розмови поцікавилася у майстра: “А це справді не болить?”, на що він запропонував мені спробувати. “Чом би й ні?” - подумала я і вже за кілька хвилин, зручно вмостившись у кріслі, заплющила очі. “Йой, кричатиму!” - прошепотіла. “Навіть не відчуєш, - запевнив пан Юрій. - Ну от і все, розплющуй очі”. Як усе? А чому не було боляче?
Дзеркала з рук не випускаю й досі - милуюся. За тиждень, коли все загоїться, майстер замінить тимчасову сережку на постійну, і я задиратиму свій “дірявий” носик ще вище. Отак-от!

Вікторія ЖУКОВСЬКА
ГАЗЕТА “СІМ”Я І ДІМ”

Bookmark and Share