Днями у Львові спіймали на хабарі ректора Галицького інституту


КОРУПЦІЯ у вищих навчальних закладах, яку часто активно обговорюють, однак набагато рідше викривають, інколи випливає на поверхню. Проте інформація, що її надають компетентні структури, іноді більше заплутує, ніж проливає світло. Як повідомив департамент зв’язків із громадськістю МВС України, посилаючись на матеріали Держслужби боротьби з економічними злочинами, днями у Львові спіймали на хабарі ректора Галицького інституту. Згідно з інформацією департаменту, ректор ВНЗ отримав 250 американських доларів від однієї з абітурієнток. Натомість він мав посприяти у складанні вступних іспитів і зарахуванні до числа студентів. За цим фактом порушили кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною другою статті 368 Кримінального кодексу України – одержання хабара.

На жаль, “Газеті” не вдалося отримати докладнішу інформацію від правоохоронців ані в Києві, ні у Львові. У департаменті зв’язків із громадськістю МВС України повідомили, що це всі дані, які в них є, тому нічого додати не можуть. У центрі громадських зв’язків обласного управління МВС теж повідомили небагато. За їхніми словами, в одному із львівських ВНЗ відділ боротьби з економічними злочинами проводив слідчі дії, під час яких виявили факт дачі хабара. “Кримінальну справу порушили за фактом, – повідомили в ЦГЗ, – а не проти конкретної особи, тому звинувачувати будь-кого передчасно. Нині триває перевірка, висновки якої оголосять згодом”.

“Газеті” вдалося поспілкуватися з головним фігурантом справи – Іваном Присяжнюком, ректором Галицького інституту. Пан Присяжнюк має власний погляд на ситуацію. Він стверджує, що грошей не брав, факт дачі хабара – це звичайнісінька провокація та наклеп, зведений колишніми викладачами “інституту”, яких звільнили за... хабарництво. Такі “наїзди”, за словами ректора, відбувалися вже неодноразово. “У мене немає жодного мотиву брати хабар: на заочну форму навчання немає конкурсу, та й саме навчання є платним”, – наголосив він.

Як розповів пан ректор, декілька днів поспіль до нього приходила матір однієї з абітурієнток на заочну форму навчання та пропонувала гроші. Щоразу Іван Присяжнюк відмовлявся та “виставляв жінку за двері”. Пан Присяжнюк стверджує, що того дня, коли його затримали правоохоронці, був стомленим мандрівкою з Києва напередодні. “Жінка стояла біля стола, – розповів він. – У мене під столом була пляшка з мінеральною водою. Я нахилився по неї і, мабуть, у цей момент жінка засунула конверт у купу паперів, які лежали на столі. Коли я визирнув із-за столу, то побачив лише, як вона виходила з кабінету. Через десять хвилин до мене ввірвалося десятеро осіб, які після обшуку знайшли конверт, однак фарби на моїх руках не виявили”.

Пан Присяжнюк розповів також, що вже скерував скарги до компетентних органів за, на його думку, неправомірні дії правоохоронців, а також за “наклеп”.

Галицький інститут є приватною структурою, а точніше – товариством з обмеженою відповідальністю. Спеціалізується на економічній сфері та туризмі. Навчальний заклад має акредитацію на викладання семи спеціальностей, розташований у Винниках. В обласній прокуратурі підтвердили, що прокуратура Личаківського району таки відкрила кримінальну справу, однак не щодо конкретних осіб, а за фактом дачі хабара. Триває слідство. А ми чекатимемо, доки компетентні органи таки встановлять істину в цій заплутаній і, без сумніву, веселій історії.

Богдан Юрочко, "Львівська газета"
Малюнок - "Високий вал"

Bookmark and Share