Молодь проти «дерибану» бюджетних коштів


Збори відбулися у форматі засідання Запорізького обласного комітету молодіжних організацій, спілки молодіжних та дитячих громадських організацій яка вже 8 років об’єднує 2/3 зареєстрованих молодіжних об’єднань.

Засідання проходило дуже жваво та бурхливо 3 години, які для всіх присутніх проминули як мить. Багато емоцій викликало питання «Про стан реалізації державної молодіжної політики у Запорізькій області. Співпраця молодіжних організацій та органів влади. Конкурс програм НУО. Про Координаційну раду з питань молодіжної політики при голові облдержадміністрації». Молодь обурює недемократичні методи роботи начальника управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Склярук А.В.

Доповідачі, один за одним перераховували численні порушення. Серед яких, на перших місцях фабрикація нового складу Координаційної ради з питань молодіжної політики при голові облдержадміністрації, до якого попри рекомендацій обласних зборів молоді, які відбулися 12.10.2005 року, не потрапило жодного лідера найстаріших та впливових організацій, які брали участь у цих зборах та висказали незадоволення політикою управління, замість їх у складі абсолютно лояльні та нові лідери молодіжних організацій. Так ми зараз затикаємо незадоволених?

Другий факт грубого порушення - є результати конкурсу проектів програм розроблених молодіжними, дитячими та жіночими організаціями проведеного «новим управлінням». Сам конкурс був проведений у суворій таємниці, своїми тільки для своїх. Особливої уваги для компетентних органів заслуговують програми «Конкурс дитячої життєтворчості «Я дивлюсь у вікно» Запорізького міського благодійного фонду «Єврейський громадський центр Мазаль Тов», на який було надано 50 тис.грн. (за бюджетними нормами один приз не може перевищувати 80 грн.!? 1,2,3 місце, а куди інші кошти?) та «Екологічний марафон» регіонального молодіжного екологічного центру «Сварог», якому надали 55 тис.грн. (вибачте, але дерева взимку не висаджують, сміття під снігом не збирають!) А те що кошти надані за пару тижнів до завершення бюджетного року вже наводить на думки.
Крім цього була обговорена руйнація інфраструктури державних органів молодіжної політики. Через некомпетентність та деспотизм нового начальника управління, до речі у пані Склярук А.В. це перше робоче місце, з управління «за власним бажанням» звільнилися заступник начальника, головний бухгалтер, всі головні спеціалісти.

Звільнилися директор та заступник директора обласного центру соціальних служб для молоді – керівники, завдяки яким протягом 10 років в області була повністю розбудована мережа центрів у всіх містах та районах. Також з посад «пішли» керівники обласного центру патріотичного виховання молоді, добре відомого у сільських районах, школах, ПТУ.
Молодь констатувала фактичне знищення Обласного центру молоді та студентів. З 1.06.2005 у новому аварійному приміщенні, яке більше нагадує бомжарій, не проведено жодного молодіжного заходу. Надане Обласному центру молоді та студентів приміщення колишнього КП «Обласний театр молоді» знаходиться в аварійному стані (5 років не працює великий зал, потребує термінового капітального ремонту система опалення та дах). А в той час, завдяки бездіяльності керівництва управління молоді, надані у вересні 2005 року 670 тис.грн. зняли та перерозподілили на інші комунальні об’єкти. Знову не буде ремонту.

Підсумком дебатів стало висловлювання недовіри начальнику управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Склярук А.В. та прийняття звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, голови Запорізької облдержадміністрації щодо фактів численних порушень, прохання відставки начальника управління та профільного заступника облдержадміністрації Зайковської О.А., яка постійно покриває свою підлеглу.

В свою чергу лідери Запорізького обласного комітету молодіжних організацій з гордістю надали звіт про свою роботу у ІІ півріччі 2005 року. Незважаючи на повну відсутність фінансової підтримки з боку регіональної влади, за кошти грантів Східноєвропейського демократичного центру реалізовані проекти «Підвищення життєздатності регіональних недержавних організацій та розвиток міжсекторального співробітництва» (проведені 7 тренінг-семінари (195 учасників), випущені 5 інформаційних бюлетенів для 10 міст та районів області, надані 218 консультацій активним молодим громадянам, проведені 2 круглі столи, надана технічна допомога громадським організаціям), «Євроінтеграція очима молоді: Розвиток громадянської активності шляхом сприяння євроатлантичної інтеграції України» (центральний захід - проведення 15-16.09.2005 у м.Токмак регіональної молодіжної моделі ЕС та НАТО), «Правова освіта молоді сільських районів» (семінари у 15 районах області (365 учасників), розповсюдження літератури серії «Захисти себе сам»), «Регіональний молодіжний Інтернет-портал» (www.mportal.org.ua).

Bookmark and Share