У ЧЕРНІВЦЯХ ОБМЕЖАТЬ ОБЛАШТУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ЗАЛІВ ТА ОБ’ЄКТІВ ГРАЛЬНОГО БІЗНЕСУ


За даними міського управління освіти, в Чернівцях проживає 1 638 дітей, батьки яких перебувають за кордоном, в тому числі у 327 дітей за кордоном працюють обоє батьків. Водночас лише до 121 такої дитини встановлено офіційну тимчасову опіку.

На обліку служби у справах неповнолітніх перебуває 279 неблагополучних сімей, в яких проживає 298 неповнолітніх дітей. За неналежне виховання дітей з початку року до відповідальності притягнуто 59 осіб, за жорстоке поводження з дітьми – 24 особи. Із неблагополучних сімей вилучено 11 дітей, оскільки під час соціального інспектування було виявлено факти загрози їх життю. Подано 43 позови щодо позбавлення батьківських прав. В 15 випадках житлові права та інтереси дітей за участі представників влади захищено в судовому порядку.
Під час 54 рейдів виявлено 63 бездоглядних неповнолітніх, 27 з яких повернуто у сім’ї, 9 – в інтернатні заклади, 25 влаштовано у притулок для неповнолітніх, 2 – направлено до лікарняного закладу.

З початку року перевірено діяльність 45 комп’ютерних та ігрових залів, розміщених у приміщеннях магазинів, кафе та барів. В ході цих перевірок виявлено 123 неповнолітніх, які систематично не відвідували навчальні заклади. Загалом, у місті станом на 1 листопада 46 дітей віком від 10 до 17 років тривалий час без поважних причин не відвідували уроки, їх батьків заслухали на засіданні міської профілактичної ради з питань виховання.

Для активізації роботи в напрямку запобігання дитячій бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх вирішено підсилити міську службу у справах неповновнолітніх об’єднання її з відділом з питань опіки і піклування, активізувати взаємодію в цьому напрямку з усіма державними та працюючими в місті громадськими інституціями.
З метою забезпечення більшої оперативності та ефективності рейдової роботи для служби у справах неповнолітніх, відділу у справах сім та молоді та міського управління освіти вже в першому кварталі наступного року буде закуплено мікроавтобуси.
Для міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в бюджеті на наступний рік буде передбачено кошти на виготовлення соціальної реклами з питань профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі та розміщення її на біл-бордах і сіті-лайтах.

Заплановано розширити та зміцнити матеріальну базу міського табору “Ойкос” з метою оздоровлення більшої кількості дітей з неблагополучних сімей. Розроблено заходи щодо розвитку в місті такого інституту сімейного виховання як дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї.

Департаментам економіки, містобудівного комплексу та земельних відносин доручено вжити заходи щодо обмеження облаштування комп’ютерних залів, об’єктів грального бізнесу в житлових будинках, в закладах торгівлі, біля навчальних установ.
Bookmark and Share